Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

„I na malé zahrádce se dají dělat velké věci,“ říká Adélka. Podíváme se, co se na ní dá vykouzlit.

Zahrádka u řadového domku - 1. díl

Vložit video na:

„I na malé zahrádce se dají dělat velké věci,“ říká Adélka. Podíváme se, co se na ní dá vykouzlit.

Návštěvy sousedů povoleny
Potřebujeme dotvořit malou zahrádku za novým řadovým domkem. Je obrácená na jihozápad, tedy dostatečně prosluněná. Čelní stěnu plotu, po celé délce lemovanou zimostrázem, tvoří vysoká prkna. Jako boční ploty jsme použili pletivo. V jedné stěně je branka, kudy se mohou sousedé navštěvovat. V horním rohu zahrady najdete malý dřevěný zahradní domek na nejrůznější zahradnické náčiní. Dvě třetiny zahrady jsou v rovině, poslední třetina mírně stoupá k dřevěnému plotu. Na zahradu se z domu vstupuje přes terasu. Terasu v sezoně zdobí větší přenosné kbelíkové rostliny. Také štěrkovou izolaci podél domu oživí rostliny v nádobách.

 

Aby zeleň ladila
Požadavky majitelů zní: doplnit zahradu rostlinami tak, aby zůstal z velké části volný centrální trávník, zakomponovat jediný keř – bobkovišeň do společnosti dalších rostlin a vytvořit celoročně zajímavý záhon u plotu, který opticky navazuje na podobný záhon u souseda. Zakomponovat drobné ovoce pro příležitostné mlsání. Rostliny vybrat tak, aby se minimalizovala údržba. Návrh zahrady byl zadán odborné firmě.

 

DISKUTUJTE2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře