Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

„I na malé zahrádce se dají dělat velké věci,“ říká Adélka. Podíváme se, co se na ní dá vykouzlit.

Zahrádka u řadového domku - 1. díl

Rady ptáka Loskutáka - 17. 5. 2009 - Malá zahrada - I. díl

Vložit video na:

„I na malé zahrádce se dají dělat velké věci,“ říká Adélka. Podíváme se, co se na ní dá vykouzlit.

Návštěvy sousedů povoleny
Potřebujeme dotvořit malou zahrádku za novým řadovým domkem. Je obrácená na jihozápad, tedy dostatečně prosluněná. Čelní stěnu plotu, po celé délce lemovanou zimostrázem, tvoří vysoká prkna. Jako boční ploty jsme použili pletivo. V jedné stěně je branka, kudy se mohou sousedé navštěvovat. V horním rohu zahrady najdete malý dřevěný zahradní domek na nejrůznější zahradnické náčiní. Dvě třetiny zahrady jsou v rovině, poslední třetina mírně stoupá k dřevěnému plotu. Na zahradu se z domu vstupuje přes terasu. Terasu v sezoně zdobí větší přenosné kbelíkové rostliny. Také štěrkovou izolaci podél domu oživí rostliny v nádobách.

 

Aby zeleň ladila
Požadavky majitelů zní: doplnit zahradu rostlinami tak, aby zůstal z velké části volný centrální trávník, zakomponovat jediný keř – bobkovišeň do společnosti dalších rostlin a vytvořit celoročně zajímavý záhon u plotu, který opticky navazuje na podobný záhon u souseda. Zakomponovat drobné ovoce pro příležitostné mlsání. Rostliny vybrat tak, aby se minimalizovala údržba. Návrh zahrady byl zadán odborné firmě.

 

DISKUTUJTE

Vapka

Vysokotlaké čištění »

V této reportáži si řekneme a předvedeme výhody vysokotlakového čištění pomocí tlakové myčky. více»
Bazén

Odzimování bazénu »

Začátkem dubna je nejvyšší čas připravit zahradní bazén na novou sezonu. Tak pojďme na to! více»
Pergola

Nastavitelné zemní vruty »

Zemní vruty znamenají obrovskou úsporu času i práce. Během víkendu s nimi například zvládnete postavit plot nebo terasu. Jde to rychle, usazení jednoho plotového sloupku trvá pouhých 5 minut. A právě o tom je tato reportáž. více»
Automatická sekačka

Sekání trávníku bez práce »

Chcete si usnadnit sekání trávy na zahrádce? Pořiďte si automatickou sekačku, která bude pracovat sama. Nová generace plně automatických sekaček je spolehlivá, tichá, výkonná a neuvěřitelně „chytrá“. více»
Motorová pila

Pily a štípačky »

Existuje mnoho druhů pil, a proto před nákupem zvažte, k jakému účelu si pilu pořizujete. Budete s ní pracovat v lese? Nebo ji budete využívat na řezání palivového dříví? Či jek k prořezávání tenčích větví okrasných stromů? Jak se vyznat v sortimentu, odhalí tato reportáž. více»
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře