Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Jak a čím zastřešit pergolu? S tím vám poradíme v této Loskutákově reportáži, ve které si představíme různé typy polykarbonátových desek pro zastřešení i originální příslušenství pro jejich montáž. Zároveň také hliníkové montážní profily s gumovým...

Zastřešení pergol

Vložit video na:

Jak a čím zastřešit pergolu? S tím vám poradíme v této Loskutákově reportáži, ve které si představíme různé typy polykarbonátových desek pro zastřešení i originální příslušenství pro jejich montáž. Zároveň také hliníkové montážní profily s gumovým těsněním, uzavírací pásky a U profily pro snadnou montáž. Podívejte se.

Plasty patří v současnosti mezi nejvýznamnější materiály pro zastřešení. Plastové transparentní desky tvoří základní stavební prvek moderních konstrukcí zastřešení a přístřešků na světě.

Nejjednodušší a nejpoužívanější typy polykarbonátových desek jsou tzv. jednodutinkové v tloušťkách 4, 6, 8 a 10 mm. Jednodutinkové desky se vyznačují dobrými mechanickými vlastnostmi, ale nemají příliš dobré tepelně izolační vlastnosti. Jsou vhodné zejména pro zastřešení, pergoly, skleníky, zastřešení bazénů a světlíky v netemperovaných prostorách.

Dále si ukážeme polykarbonátové plné desky, které mají kromě extrémně vysoké rázové houževnatosti a použitelnosti ve velkém rozsahu pracovních teplot (-50 až +135 °C) oboustrannou koextruzní ochranu proti účinkům UV záření. To z něj dělá materiál dlouhodobě použitelný na venkovní aplikace zasklení stěn a zastřešení. Plný polykarbonát je o 50% lehčí než sklo.

 


Obecné výhody polykarbonátu jako materiálu:

- extrémní rázová houževnatost
- nízká hmotnost
- široký rozsah teplot použití (matriál nekřehne od -40 a neměkně při + 140 °C)
- kvalitní a účinná ochrana před účinky UV záření
- snadné zpracování

Dutinkový polykarbonát:
- nízká hmotnost, dutinkový polykarbonát je dokonce o 93% lehčí než sklo
- vynikající tepelně-izolační vlastnosti

Plný polykarbonát:

- nerozbitnost
- luxusní a ušlechtilý vzhled
- nízká hmotnost ( plná deska o 50 % lehčí než sklo)

Nutné říci i nevýhody polykarbonátu:
- velká roztažnost materiálu až 4 mm/m
- snadná poškrábatelnost
- malá chemická odolnost vůči chemikáliím (zasaditým činidlům, rozpouštědlům, čpavku )
- difuze a absorbce vodních par

 

Více ve videu.

 

Podívejte se také na:
Stavba pergoly
Zemní vruty
Péče o dřevěné povrchy
Zahradní krby a udírny

 


Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

NatasaZ 17:14 13.10.2017
Díky za super článek, o polykarbonátu jsme taky uvažovali, ale nakonec jsme se pergolu rozhodli zastřešit markýzou, což nám pomohla zrealizovat firma Alubau. Zaujal nás hlavně ten originální design, vše je funkční a zároveň to působí lehce a jednoduše. No posuďte sami - http://alubau.cz/pergoly.html :)