Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V Loskutákovi už jste jednou viděli reportáž o ekologických záchodech. Dnes vám ukážeme odlišný typ.

Kompostovací eko-toalety

Vložit video na:

V Loskutákovi už jste jednou viděli reportáž o ekologických záchodech. Dnes vám ukážeme odlišný typ.

Kam jedete? Hnojit vinice…
Základem kompostovacích toalet je substrát. Nasypeme ho dovnitř prostoru v toaletě a zařízení zapojíme do elektřiny. Nejdůležitější částí je ovládací prvek, kterým se ovládá provoz toalety. Nastavíme ho podle počtu obyvatel v bytě, podle přechodného nebo trvalého provozu. Pro čtyři lidi v trvalém provozu otočíme na stupeň 6-7. Asi za tři měsíce vyjmeme zásobník ve spodní části toalety a vysypeme z něj sušinu jako hnojivo, které smícháme se zeminou. A můžeme začít sázet!


Oddělení zrna od plev
Existuje několik typů: v manuálním i automatickém provedení, dělí se také dle použití – pro používání víkendové anebo trvalé. Toaleta je vhodná i na chaty, chalupy. Na rozdíl od separačních toalet můžeme u kompostovacích toalet vypnout proud. Základem separačních toalet je oddělení tuhého odpadu od tekutého. Tuhý se shromažďuje v zásobníku, tekutý odtéká mimo.
 

O separačních ekologických toaletách si přečtěte ZDE4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře