Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Bydlení ve starších a historických domech má svoje výhody i nevýhody. Největším problémem je dům mokrý, zasažený vzlínající vlhkostí. Budeme společně hledat řešení.

Vysoušení zdiva

Vložit video na:

Bydlení ve starších a historických domech má svoje výhody i nevýhody. Největším problémem je dům mokrý, zasažený vzlínající vlhkostí. Budeme společně hledat řešení.

Nacházíme se ve starším domě, který měl vždy problémy se vzlínající vlhkostí. V domě bylo neútulno, zatuchlina a opadávala omítka, jak na vnitřních stěnách, tak na fasádě. Majitel věděl, že bojovat s vlhkostí není jednoduché. Vyzkoušel nejrůznější možnosti, ale s malým úspěchem. Až posléze získal informace o fyzikální technologii vysušování zdiva.

Princip je jednoduchý. Do domu se pověsí přístroj, který vytváří magnetické pole. To prostupuje zdivem, kde zeslabuje vzlínání natolik, že se voda vrátí zpět do podzákladí.

Není nutné žádné náročné podřezávání, boj se statikou stavby, do zdiva se vůbec mechanicky nezasahujete. Stačí trvale instalovat přístroj. Posléze se zdivo důkladně vysuší, bez drastických zásahů do objektu.

Nejdříve se vyplatí pozvat odborníka, aby zjistil, zda je vůbec reálné uvedenou technologii použít. Poté se zpracovává posudek a doporučený postup prací. Současně s odbornou instalací přístroje se provádí vstupní měření vlhkosti. Každých šest měsíců se zdivo opakovaně měří, aby byl přehled, jak dům vysychá. V našem případě trvalo rok a půl, než dům zcela vyschl. A naštěstí zůstává nadále suchý.

Celý dům podobných rozměrů zvládne vysušit jediný přístroj. Přístroj šíří magnetické pole do kruhu, který má rozsah poloměru až 13 metrů.

Po vysušení domu lze začít opravovat omítky. Opět se vyplatí investovat do profesionálního postupu a nechat si udělat chemický rozbor solí. Na jeho základě se pak řeší konkrétní povrchová úprava zdí. Zde se volila technika rákosového nosiče. Zdivo totiž bylo hodně zasolé. Na otlučenou fasádní zeď se upevnil rákos a poté natáhla omítka. Takže kupodivu levné a velice jednoduché a účinné řešení.

Samozřejmě daný princip nelze dělat svépomocí, pro dosažení stabilních výsledků je nutná spolupráce s odborníky. Většina rozmanitých technologií zaručuje pouze dílčí snížení vlhkosti ve zdivu. U magnetokineze se hodnoty vysušeného zdiva shodují s údaji dle ČSN. Toto srovnání v praxi představuje často markantní rozdíl. Tato technologie, založená na působení magnetického pole, se úspěšně využívá u řady objektů, od rodinných domků až po rozsáhlé památkové areály.

 

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA:
Řešení problému s vlhkým zdivem
Bezkontaktní systém odvlhčování zdiva
 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku17 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

kuk 12:56 08.02.2016
Kolik asi tomu dědkovi výrobce zaplatil za referenci na nefunkční krám, který byl už prověřován ve výzkumáku s výsledkem že jde o nefunkční nesmysl? Za blbost se platí a tak to kupujte ať mají obchodníci s deštěm kšeft.
Michal R. 13:45 21.06.2014
Mnohé firmy na vysoušení jsou podvody na lidi, existuje opravdu málo skvělých systémů pro vysoušení. Dle mě je nejlepší aktivní elektroosmóza. Kladné reference má německá firma, těd pozor! s plně českou podporou! Což je pro českého zákazníka úžasná věc.

pavel.vysouseni@seznam.cz
nebo web Zdravím,

pracuji pro česko-německou firmu Mauerpol, která se zabývá elektroosmózou, tudíž nejúčinější metodou vysoušení zdiva.
Jsme rodinná česko-německá společnost s dlouholetou tradicí, komunikace se zákazníkem je plně v češtině.
Navíc je možnost samoinstalace zařízení pod odorných dohledem, což Vám může ušetřit peníze.

Email: pavel.vysouseni@seznam.cz /česká komunikace
http://mauerpol.de
Petr 13:34 29.01.2014
Mě nedávno dobře poradili na webu http://www.vzdusin.cz/ , nabízejí od bytových odvlhčovačů až po profesionální vysoušecí přístroje vhodné po haváriích, povodních, vytopeních.
Matouš 17:48 18.05.2013
Dobrý den, zdělte mě prosím kontakt na aqua pul
renata 23:44 25.03.2013
také bych potřeboval kontakt.díky
Lenka 18:41 23.03.2013
Dobrý den.Prosím o kontakt na vysoušení zdiva.Děkuji Zoubkova.L@seznam.cz
evca47 21:23 20.03.2013
Mám také zájem o kontakt na vysoušení zdiva prknovae@seznam.cz
jiri.gross 18:25 19.03.2013
Prosím o kontakt na více informací ohedně vysoušení zdiva přístrojem Aquapol!
Děkuji J.Gross 776111067