Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Majitelé pejsků často opomíjejí důležitou hygienu u svých miláčků - stříhání drápů, hygienu uší, ochranu proti parazitům, aj. Dr. Herčík nám v této reportáži vysvětlí, na co bychom rozhodně zapomínat neměli. A jak bychom měli o zdraví svých pejsků...

Celková hygiena u psů

Vložit video na:

Majitelé pejsků často opomíjejí důležitou hygienu u svých miláčků - stříhání drápů, hygienu uší, ochranu proti parazitům, aj. Dr. Herčík nám v této reportáži vysvětlí, na co bychom rozhodně zapomínat neměli. A jak bychom měli o zdraví svých pejsků pečovat.

Velmi důležité je stříhat drápy. Během podzimních měsíců je také nutná hygiena uší. A je dobré vědět, že u psů se mohou vyskytnout paraziti i samety. A že psi mohou přenášet různé plísně a nemoci. Jak je to s parazity, co to vlastně zevní paraziti jsou a jak se jim bránit, to vše a více se dozvíte v této reportáži.

 

Důležité je stříhat drápy, někdy se stává, že pes nemůže ani chodit, kvůli tomu, jak je má dlouhé. V drápech jsou nervy u každého psa různě dlouhé, a pokud si zcela nejste jisti, v jakém místě máte dráp ustřihnout, tak raději zajděte s pejskem na veterinu. Pokud byste ucvakli dráp nešetrně, můžete zvíře zranit.

 

S podzimem přichází svilušky (sametky), které znepříjemňují psí život. A nejen psí, ti to pak přinášejí do bytu a na celou rodinu.

 

Mnozí z nás mají také mylný dojem toho, že pokud chováme zvíře doma, není nutné ho odčervovat, kde by to chytil?

 

Novým nebezpečím, které se v poslední době u nás vyskytuje, jsou srdeční a podkožní červi, kteří jsou přenášeni komáry!
Jak je to s klíšťaty a lymfatickou boreliózou, kterou přenášejí?
Jak se bránit, co a jak použít, nám poradí MVDr. J. Herčík.

 

Přečtěte si také:
Svilušky znepříjemňují psí život
Náchylnost psích plemen k nemocem
Úprava psů

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na FacebookuLoskuták soutěž: BEST

Zahrada jako ze škatulky: Kdo vyhrál poukaz v hodnotě 20.000 Kč? »

BEST, a.s., je největším českým výrobcem betonových stavebních prvků pro venkovní a zahradní architekturu. Široký sortiment dlažeb pro terasu i pergoly, schodiště, palisády, odvodňovací žlaby, opěrné zdi i zdící systému. Pořídíte u nich vše, aby váš exteriér jenom zářil. A jeden šťastlivec s Loskutákem vyhrál poukaz v hodnotě 20. 000 korun na nákup v BESTu. Jste to vy? více»
Rady ptáka Loskutáka

NEJNOVĚJŠÍ DÍL: Rady ptáka Loskutáka - 17. 3. 2018 »

Abyste se nenudili, je tu pořad pro kutily! Plný rad, inspirace a nápadů pro zahrádkáře, kutily i chovatele. Odpoví vám na vše, o vás zajímá a s moderátorem Petrem Rychlým. více»
Loskuták: Salát s vodnicí

RECEPT: Salát s vodnicí, zauzeným pstruhem a křenovou šlehačkou »

Co takhle zkusit něco, co až tak neznáte? Neznamená to, že vám to nemusí chutnat! Uzený pstruh s vodnicí, která chuťově připomíná mix ředkvičky a kedlubny je správnou volbou. Tato kombinace mile překvapí, tak do toho. více»
Loskuták - 609. díl - 4

Teddy králíčci »

Teddy králíček je téměř ideální bytový mazlíček. Navíc je strašně rozkošný! Přesvědčte se sami. více»
Loskuták - 609. díl - 5

Netradiční a originální barevná květinová aranžmá. Musíte vidět! »

Po zimě, která působí poměrně šedivým dojmem, je dobré rozsvítit interiér živými květinami a veselými barvami. Ukážeme si netradiční a přitom jednoduché nápady, jak nápaditá květinová aranžmá vytvořit. A dopomůžou nám k tomu třeba i takové bonbóny! více»
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře