Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Majitelé pejsků často opomíjejí důležitou hygienu u svých miláčků - stříhání drápů, hygienu uší, ochranu proti parazitům, aj. Dr. Herčík nám v této reportáži vysvětlí, na co bychom rozhodně zapomínat neměli. A jak bychom měli o zdraví svých pejsků...

Celková hygiena u psů

Vložit video na:

Majitelé pejsků často opomíjejí důležitou hygienu u svých miláčků - stříhání drápů, hygienu uší, ochranu proti parazitům, aj. Dr. Herčík nám v této reportáži vysvětlí, na co bychom rozhodně zapomínat neměli. A jak bychom měli o zdraví svých pejsků pečovat.

Velmi důležité je stříhat drápy. Během podzimních měsíců je také nutná hygiena uší. A je dobré vědět, že u psů se mohou vyskytnout paraziti i samety. A že psi mohou přenášet různé plísně a nemoci. Jak je to s parazity, co to vlastně zevní paraziti jsou a jak se jim bránit, to vše a více se dozvíte v této reportáži.

 

Důležité je stříhat drápy, někdy se stává, že pes nemůže ani chodit, kvůli tomu, jak je má dlouhé. V drápech jsou nervy u každého psa různě dlouhé, a pokud si zcela nejste jisti, v jakém místě máte dráp ustřihnout, tak raději zajděte s pejskem na veterinu. Pokud byste ucvakli dráp nešetrně, můžete zvíře zranit.

 

S podzimem přichází svilušky (sametky), které znepříjemňují psí život. A nejen psí, ti to pak přinášejí do bytu a na celou rodinu.

 

Mnozí z nás mají také mylný dojem toho, že pokud chováme zvíře doma, není nutné ho odčervovat, kde by to chytil?

 

Novým nebezpečím, které se v poslední době u nás vyskytuje, jsou srdeční a podkožní červi, kteří jsou přenášeni komáry!
Jak je to s klíšťaty a lymfatickou boreliózou, kterou přenášejí?
Jak se bránit, co a jak použít, nám poradí MVDr. J. Herčík.

 

Přečtěte si také:
Svilušky znepříjemňují psí život
Náchylnost psích plemen k nemocem
Úprava psů

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na FacebookuSoutěž s Loskutákem a AC Heating

SOUTĚŽ O POBYT v hodnotě 10 000 Kč! Kdo si zajede odpočinout do hotelu Rohanov na Šumavě? »

Tentokrát jste s Loskutákem a společností AC HEATING, předního prodejce tepelných čerpadel pro rodinné a bytové domy, soutěžili o pobyt v hotelu Rohanov na Šumavě v hodnotě 10.000 korun! Kdo vyhrál? více»
Rady ptáka Loskutáka

NOVÝ DÍL: Rady ptáka Loskutka - 15. 9. 2018 »

Abyste se nenudili, je tu pořad pro kutily! Plný rad, inspirace a nápadů pro zahrádkáře, kutily i chovatele. Odpoví vám na vše, o vás zajímá a s moderátorem Petrem Rychlým. více»
Loskuták soutěž: Akumulátorový vyžínač Einhell

Kdo vyhrál s Alzou skvělého pomocníka na zahradu, vyžínač Einhell? »

Nejen pro vysokou trávu v nedostupných místech vaší zahrady dokonale poslouží akumulátorový vyžínač Einhell, který do soutěže Loskutáka věnovala společnosti Alza.cz a.s. Zkoušeli jste štěstí, jste mezi výherci? více»
Soutěž Loskuták: Ultramat Turbo od Viledy

V mžiku oka čistá a suchá podlaha. Kdo vyhrál Ultramat Turbo od Viledy? »

Tři z vás mohli vyhát set plochého mopu s kbelíkem se šlapacím pedálem pro snadné ždímání bez námahy. Vhodný je pro všechny typy tvrdých podlah, speciální vlákna perfektně vyčistí podlahu, pohltí a setřou mastnotu i šmouhy, odstraní i zaschlé nečistoty. Zkoušeli jste štěstí, jste mezi výherci? více»
Loskuták - 609. díl - 4

Teddy králíčci »

Teddy králíček je téměř ideální bytový mazlíček. Navíc je strašně rozkošný! Přesvědčte se sami. více»
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře