Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Majitelé pejsků často opomíjejí důležitou hygienu u svých miláčků - stříhání drápů, hygienu uší, ochranu proti parazitům, aj. Dr. Herčík nám v této reportáži vysvětlí, na co bychom rozhodně zapomínat neměli. A jak bychom měli o zdraví svých pejsků...

Celková hygiena u psů

Vložit video na:

Majitelé pejsků často opomíjejí důležitou hygienu u svých miláčků - stříhání drápů, hygienu uší, ochranu proti parazitům, aj. Dr. Herčík nám v této reportáži vysvětlí, na co bychom rozhodně zapomínat neměli. A jak bychom měli o zdraví svých pejsků pečovat.

Velmi důležité je stříhat drápy. Během podzimních měsíců je také nutná hygiena uší. A je dobré vědět, že u psů se mohou vyskytnout paraziti i samety. A že psi mohou přenášet různé plísně a nemoci. Jak je to s parazity, co to vlastně zevní paraziti jsou a jak se jim bránit, to vše a více se dozvíte v této reportáži.

 

Důležité je stříhat drápy, někdy se stává, že pes nemůže ani chodit, kvůli tomu, jak je má dlouhé. V drápech jsou nervy u každého psa různě dlouhé, a pokud si zcela nejste jisti, v jakém místě máte dráp ustřihnout, tak raději zajděte s pejskem na veterinu. Pokud byste ucvakli dráp nešetrně, můžete zvíře zranit.

 

S podzimem přichází svilušky (sametky), které znepříjemňují psí život. A nejen psí, ti to pak přinášejí do bytu a na celou rodinu.

 

Mnozí z nás mají také mylný dojem toho, že pokud chováme zvíře doma, není nutné ho odčervovat, kde by to chytil?

 

Novým nebezpečím, které se v poslední době u nás vyskytuje, jsou srdeční a podkožní červi, kteří jsou přenášeni komáry!
Jak je to s klíšťaty a lymfatickou boreliózou, kterou přenášejí?
Jak se bránit, co a jak použít, nám poradí MVDr. J. Herčík.

 

Přečtěte si také:
Svilušky znepříjemňují psí život
Náchylnost psích plemen k nemocem
Úprava psů

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na FacebookuEasy Wring Ultramat od Viledy

Čisté podlahy bez námahy! Kdo VYHRÁL moderní a velmi praktický mop od Viledy? »

Easy Wring Ultramat od Viledy je vhodný na všechny typy podlah. Jeho 100% mikrovlákna perfektně vyčistí vaší podlahu. A díky pedálu se nebudete namáhat při ždímání. Také má XXL power zónu pro hloubkové čištění podlah a tedy jednodušší odstranění odolné špíny. Tři z vás ho mohli vyhrát, jste to vy? více»
Peří Mareš

ZNÁME VÝHERCE dárkového poukazu Peří Mareš v hodnotě 3.500 Kč! »

Zkoušeli jste štěstí a soutěžili společně s Loskutákem a čistírnou peří Mareš o dárkový poukaz v hodnotě 3.500 Kč, který lze použít jak na čištění péřových dek a polštářů, tak na nákup jakýchkoli péřových výrobků firmy Mareš. Kdo ho vyhrál? více»
Petr Rychlý - Rady ptáka Loskutáka

Ideální dárek do každé domácnosti: Nová kniha s recepty z pořadu Rady ptáka Loskutáka vás nadchne! »

Jste fanoušky kutilského pořadu Rady ptáka Loskutáka? V tom případě pro vás máme vynikající novinku – už od úterý 7. listopadu bude na stáncích k dostání unikátní kniha s recepty! Petra Rychlého! více»
Loskuták: Potočnice

Potočnice: léčivka i lahůdková listová zelenina »

Potočnice lékařská, někdy také řeřicha potoční, se od mladší doby kamenné používá jako potravina a známé je i její využití jako léčivky. Dnes se řadí i mezi pochoutkovou zeleninu. Zjistěte o ní více a pěstujte ji doma. více»
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře