Celková hygiena u psů

Aktualizováno 1.3. 2011 10:42
Zdroj: TV Nova

Majitelé pejsků často opomíjejí důležitou hygienu u svých miláčků - stříhání drápů, hygienu uší, ochranu proti parazitům, aj. Dr. Herčík nám v této reportáži vysvětlí, na co bychom rozhodně zapomínat neměli. A jak bychom měli o zdraví svých pejsků pečovat.

Velmi důležité je stříhat drápy. Během podzimních měsíců je také nutná hygiena uší. A je dobré vědět, že u psů se mohou vyskytnout paraziti i samety. A že psi mohou přenášet různé plísně a nemoci. Jak je to s parazity, co to vlastně zevní paraziti jsou a jak se jim bránit, to vše a více se dozvíte v této reportáži.

 

Důležité je stříhat drápy, někdy se stává, že pes nemůže ani chodit, kvůli tomu, jak je má dlouhé. V drápech jsou nervy u každého psa různě dlouhé, a pokud si zcela nejste jisti, v jakém místě máte dráp ustřihnout, tak raději zajděte s pejskem na veterinu. Pokud byste ucvakli dráp nešetrně, můžete zvíře zranit.

 

S podzimem přichází svilušky (sametky), které znepříjemňují psí život. A nejen psí, ti to pak přinášejí do bytu a na celou rodinu.

 

Mnozí z nás mají také mylný dojem toho, že pokud chováme zvíře doma, není nutné ho odčervovat, kde by to chytil?

 

Novým nebezpečím, které se v poslední době u nás vyskytuje, jsou srdeční a podkožní červi, kteří jsou přenášeni komáry!
Jak je to s klíšťaty a lymfatickou boreliózou, kterou přenášejí?
Jak se bránit, co a jak použít, nám poradí MVDr. J. Herčík.

 

Přečtěte si také:
Svilušky znepříjemňují psí život
Náchylnost psích plemen k nemocem
Úprava psů

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova