Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pokud je váš čtyřnohý mazlíček po operaci kolene, páteře nebo pokud kulhá či má nějaké zánětlivé ložisko, potřebuje rehabilitaci. MVDr. Jan Herčík nám vysvětlí, jak důležitou úlohu má rehabilitace u psů nejen v pooperační péči.

Rehabilitace

Vložit video na:

Pokud je váš čtyřnohý mazlíček po operaci kolene, páteře nebo pokud kulhá či má nějaké zánětlivé ložisko, potřebuje rehabilitaci. MVDr. Jan Herčík nám vysvětlí, jak důležitou úlohu má rehabilitace u psů nejen v pooperační péči.

Pohovoříme si o rehabilitaci, která je ke zvířecímu organismu šetrná (bez chemických látek) a méně nákladná, vyžaduje však důslednost a dbaní pokynů a rad veterináře. V podstatě se jedná o různé cviky a masáže. Více se dozvíte ve videu.

 
 

Otázky, které vám tato reportáž zodpoví:

- Jak se vlastně dá se psem rehabilitovat?
- Po jakém operačním zákroku je rehabilitace nutná? A proč je vhodnější oproti farmakologické léčbě?
- Jaká zranění se dají pomocí rehabilitace vyléčit nebo jak se dají alespoň zmírnit bolesti?
- Jaké pomůcky se používají při psí rehabilitaci?
- Je léčba rychlejší než klasickými prášky?
- Nemůžeme něco zkazit během cvičení se zvířetem?

 

 

Přečtěte si také:
Celková hygiena u psů
Psí choroby
Kočičí nemoci
 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na FacebookuLoskuták soutěž: BEST

Zahrada jako ze škatulky: Kdo vyhrál poukaz v hodnotě 20.000 Kč? »

BEST, a.s., je největším českým výrobcem betonových stavebních prvků pro venkovní a zahradní architekturu. Široký sortiment dlažeb pro terasu i pergoly, schodiště, palisády, odvodňovací žlaby, opěrné zdi i zdící systému. Pořídíte u nich vše, aby váš exteriér jenom zářil. A jeden šťastlivec s Loskutákem vyhrál poukaz v hodnotě 20. 000 korun na nákup v BESTu. Jste to vy? více»
Rady ptáka Loskutáka

NEJNOVĚJŠÍ DÍL: Rady ptáka Loskutáka - 17. 3. 2018 »

Abyste se nenudili, je tu pořad pro kutily! Plný rad, inspirace a nápadů pro zahrádkáře, kutily i chovatele. Odpoví vám na vše, o vás zajímá a s moderátorem Petrem Rychlým. více»
Loskuták: Salát s vodnicí

RECEPT: Salát s vodnicí, zauzeným pstruhem a křenovou šlehačkou »

Co takhle zkusit něco, co až tak neznáte? Neznamená to, že vám to nemusí chutnat! Uzený pstruh s vodnicí, která chuťově připomíná mix ředkvičky a kedlubny je správnou volbou. Tato kombinace mile překvapí, tak do toho. více»
Loskuták - 609. díl - 4

Teddy králíčci »

Teddy králíček je téměř ideální bytový mazlíček. Navíc je strašně rozkošný! Přesvědčte se sami. více»
Loskuták - 609. díl - 5

Netradiční a originální barevná květinová aranžmá. Musíte vidět! »

Po zimě, která působí poměrně šedivým dojmem, je dobré rozsvítit interiér živými květinami a veselými barvami. Ukážeme si netradiční a přitom jednoduché nápady, jak nápaditá květinová aranžmá vytvořit. A dopomůžou nám k tomu třeba i takové bonbóny! více»
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Hana 17:55 24.07.2012
Dobrý den,
bohužel tato reportáž mě nepřesvědčuje o odbornosti! Pomůcka "áčko" je pro rehabilitační účely velmi strmá, je třeba jí přizpůsobit rehabilitačním pacientům. Jaký význam v rehabilitaci má výskok na překážku? Manipulace při masáži je přesně opačně, než by měla být.. to by asi každý fyzioterapeut mohl vědět.... a proč operační světla v rehabilitační místnosti? Zdá se, že je to reportáž ušitá horkou jehlou, úroveň nula, bohužel.
dokturek 19:58 23.01.2012
Dobrý den,
nebylo by vhodné, aby si nejdřív pan doktor Herčík nastudoval nějakou knihu o rehabilitaci a pak to realizoval v praxi? To co bylo předvedeno ne videu je výsměchem rehabilitace - protahování končetiny u stojícího psa nad balónkem atd.... Myslím, že pro odbornou veřejnost, je toto vystoupení dobrým šprýmem a zároveň dehonestací těch lidí, kteří se opravdu rehabilitací zabývají.