Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pokud je váš čtyřnohý mazlíček po operaci kolene, páteře nebo pokud kulhá či má nějaké zánětlivé ložisko, potřebuje rehabilitaci. MVDr. Jan Herčík nám vysvětlí, jak důležitou úlohu má rehabilitace u psů nejen v pooperační péči.

Rehabilitace

Vložit video na:

Pokud je váš čtyřnohý mazlíček po operaci kolene, páteře nebo pokud kulhá či má nějaké zánětlivé ložisko, potřebuje rehabilitaci. MVDr. Jan Herčík nám vysvětlí, jak důležitou úlohu má rehabilitace u psů nejen v pooperační péči.

Pohovoříme si o rehabilitaci, která je ke zvířecímu organismu šetrná (bez chemických látek) a méně nákladná, vyžaduje však důslednost a dbaní pokynů a rad veterináře. V podstatě se jedná o různé cviky a masáže. Více se dozvíte ve videu.

 
 

Otázky, které vám tato reportáž zodpoví:

- Jak se vlastně dá se psem rehabilitovat?
- Po jakém operačním zákroku je rehabilitace nutná? A proč je vhodnější oproti farmakologické léčbě?
- Jaká zranění se dají pomocí rehabilitace vyléčit nebo jak se dají alespoň zmírnit bolesti?
- Jaké pomůcky se používají při psí rehabilitaci?
- Je léčba rychlejší než klasickými prášky?
- Nemůžeme něco zkazit během cvičení se zvířetem?

 

 

Přečtěte si také:
Celková hygiena u psů
Psí choroby
Kočičí nemoci
 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na FacebookuSoutěž s Loskutákem a AC Heating

SOUTĚŽ O POBYT v hodnotě 10 000 Kč! Kdo si zajede odpočinout do hotelu Rohanov na Šumavě? »

Tentokrát jste s Loskutákem a společností AC HEATING, předního prodejce tepelných čerpadel pro rodinné a bytové domy, soutěžili o pobyt v hotelu Rohanov na Šumavě v hodnotě 10.000 korun! Kdo vyhrál? více»
Rady ptáka Loskutáka

NOVÝ DÍL: Rady ptáka Loskutka - 15. 9. 2018 »

Abyste se nenudili, je tu pořad pro kutily! Plný rad, inspirace a nápadů pro zahrádkáře, kutily i chovatele. Odpoví vám na vše, o vás zajímá a s moderátorem Petrem Rychlým. více»
Loskuták soutěž: Akumulátorový vyžínač Einhell

Kdo vyhrál s Alzou skvělého pomocníka na zahradu, vyžínač Einhell? »

Nejen pro vysokou trávu v nedostupných místech vaší zahrady dokonale poslouží akumulátorový vyžínač Einhell, který do soutěže Loskutáka věnovala společnosti Alza.cz a.s. Zkoušeli jste štěstí, jste mezi výherci? více»
Soutěž Loskuták: Ultramat Turbo od Viledy

V mžiku oka čistá a suchá podlaha. Kdo vyhrál Ultramat Turbo od Viledy? »

Tři z vás mohli vyhát set plochého mopu s kbelíkem se šlapacím pedálem pro snadné ždímání bez námahy. Vhodný je pro všechny typy tvrdých podlah, speciální vlákna perfektně vyčistí podlahu, pohltí a setřou mastnotu i šmouhy, odstraní i zaschlé nečistoty. Zkoušeli jste štěstí, jste mezi výherci? více»
Loskuták - 609. díl - 4

Teddy králíčci »

Teddy králíček je téměř ideální bytový mazlíček. Navíc je strašně rozkošný! Přesvědčte se sami. více»
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Hana 17:55 24.07.2012
Dobrý den,
bohužel tato reportáž mě nepřesvědčuje o odbornosti! Pomůcka "áčko" je pro rehabilitační účely velmi strmá, je třeba jí přizpůsobit rehabilitačním pacientům. Jaký význam v rehabilitaci má výskok na překážku? Manipulace při masáži je přesně opačně, než by měla být.. to by asi každý fyzioterapeut mohl vědět.... a proč operační světla v rehabilitační místnosti? Zdá se, že je to reportáž ušitá horkou jehlou, úroveň nula, bohužel.
dokturek 19:58 23.01.2012
Dobrý den,
nebylo by vhodné, aby si nejdřív pan doktor Herčík nastudoval nějakou knihu o rehabilitaci a pak to realizoval v praxi? To co bylo předvedeno ne videu je výsměchem rehabilitace - protahování končetiny u stojícího psa nad balónkem atd.... Myslím, že pro odbornou veřejnost, je toto vystoupení dobrým šprýmem a zároveň dehonestací těch lidí, kteří se opravdu rehabilitací zabývají.