Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pokud je váš čtyřnohý mazlíček po operaci kolene, páteře nebo pokud kulhá či má nějaké zánětlivé ložisko, potřebuje rehabilitaci. MVDr. Jan Herčík nám vysvětlí, jak důležitou úlohu má rehabilitace u psů nejen v pooperační péči.

Rehabilitace

Vložit video na:

Pokud je váš čtyřnohý mazlíček po operaci kolene, páteře nebo pokud kulhá či má nějaké zánětlivé ložisko, potřebuje rehabilitaci. MVDr. Jan Herčík nám vysvětlí, jak důležitou úlohu má rehabilitace u psů nejen v pooperační péči.

Pohovoříme si o rehabilitaci, která je ke zvířecímu organismu šetrná (bez chemických látek) a méně nákladná, vyžaduje však důslednost a dbaní pokynů a rad veterináře. V podstatě se jedná o různé cviky a masáže. Více se dozvíte ve videu.

 
 

Otázky, které vám tato reportáž zodpoví:

- Jak se vlastně dá se psem rehabilitovat?
- Po jakém operačním zákroku je rehabilitace nutná? A proč je vhodnější oproti farmakologické léčbě?
- Jaká zranění se dají pomocí rehabilitace vyléčit nebo jak se dají alespoň zmírnit bolesti?
- Jaké pomůcky se používají při psí rehabilitaci?
- Je léčba rychlejší než klasickými prášky?
- Nemůžeme něco zkazit během cvičení se zvířetem?

 

 

Přečtěte si také:
Celková hygiena u psů
Psí choroby
Kočičí nemoci
 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku



Easy Wring Ultramat od Viledy

Čisté podlahy bez námahy! Kdo VYHRÁL moderní a velmi praktický mop od Viledy? »

Easy Wring Ultramat od Viledy je vhodný na všechny typy podlah. Jeho 100% mikrovlákna perfektně vyčistí vaší podlahu. A díky pedálu se nebudete namáhat při ždímání. Také má XXL power zónu pro hloubkové čištění podlah a tedy jednodušší odstranění odolné špíny. Tři z vás ho mohli vyhrát, jste to vy? více»
Peří Mareš

ZNÁME VÝHERCE dárkového poukazu Peří Mareš v hodnotě 3.500 Kč! »

Zkoušeli jste štěstí a soutěžili společně s Loskutákem a čistírnou peří Mareš o dárkový poukaz v hodnotě 3.500 Kč, který lze použít jak na čištění péřových dek a polštářů, tak na nákup jakýchkoli péřových výrobků firmy Mareš. Kdo ho vyhrál? více»
Petr Rychlý - Rady ptáka Loskutáka

Ideální dárek do každé domácnosti: Nová kniha s recepty z pořadu Rady ptáka Loskutáka vás nadchne! »

Jste fanoušky kutilského pořadu Rady ptáka Loskutáka? V tom případě pro vás máme vynikající novinku – už od úterý 7. listopadu bude na stáncích k dostání unikátní kniha s recepty! Petra Rychlého! více»
Loskuták: Potočnice

Potočnice: léčivka i lahůdková listová zelenina »

Potočnice lékařská, někdy také řeřicha potoční, se od mladší doby kamenné používá jako potravina a známé je i její využití jako léčivky. Dnes se řadí i mezi pochoutkovou zeleninu. Zjistěte o ní více a pěstujte ji doma. více»
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Hana 17:55 24.07.2012
Dobrý den,
bohužel tato reportáž mě nepřesvědčuje o odbornosti! Pomůcka "áčko" je pro rehabilitační účely velmi strmá, je třeba jí přizpůsobit rehabilitačním pacientům. Jaký význam v rehabilitaci má výskok na překážku? Manipulace při masáži je přesně opačně, než by měla být.. to by asi každý fyzioterapeut mohl vědět.... a proč operační světla v rehabilitační místnosti? Zdá se, že je to reportáž ušitá horkou jehlou, úroveň nula, bohužel.
dokturek 19:58 23.01.2012
Dobrý den,
nebylo by vhodné, aby si nejdřív pan doktor Herčík nastudoval nějakou knihu o rehabilitaci a pak to realizoval v praxi? To co bylo předvedeno ne videu je výsměchem rehabilitace - protahování končetiny u stojícího psa nad balónkem atd.... Myslím, že pro odbornou veřejnost, je toto vystoupení dobrým šprýmem a zároveň dehonestací těch lidí, kteří se opravdu rehabilitací zabývají.