Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Velmi často slýcháme, jak někomu vykradli chatu či chalupu. Bohužel tyto objekty jsou z pohledu vloupání velmi rizikové. Pojďme si tedy ukázat, jak je dobře zabezpečit. Stejně jako garáž.

Elektronické zabezpečení chaty a garáže

Loskuták-18.10.- Elektronické zabezpečení

Vložit video na:

Velmi často slýcháme, jak někomu vykradli chatu či chalupu. Bohužel tyto objekty jsou z pohledu vloupání velmi rizikové. Pojďme si tedy ukázat, jak je dobře zabezpečit. Stejně jako garáž.

• Elektronické zabezpečení bytového domu, bytu či zahrady
• Elektronické zabezpečení bytového domu
 

 

Podstatné u zabezpečení chaty je to, jak naložit s poplachovou informací. Uvědomte si, že chata či chalupa bývá dále od našeho bydliště, samotná siréna zloděje v tomto případě nezastraší (zvláště na samotě), je tedy potřeba především řešit přenos poplachové informace z objektu a rychlý zásah. V tomto případě lze jednoznačně doporučit napojení na PCO. I v těch nejhorších případech bývají dojezdové doby zásahových jednotek do 20 minut a to je ještě většinou postačující interval.

Při zabezpečování chaty bychom měli myslet na:
• Klávesnici u vchodu
• Magnetický kontakt na dveřích
• Detektor rozbití skla
• Pohybový detektor
• Požární detektor
• Panic tlačítko
• Vnitřní a venkovní siréna
• Komunikační jednotka (telefon či GSM)

Není to rozhodně vše. Pokud není chata dlouhodobě obývána, je klíčovým faktorem mechanické zabezpečení. Velice důležité je kvalitní provedení a umístění zvláště pohybových detektorů (pokud možno ne bezdrátových – ztráta kapacity baterií), důležitou roli hraje i případné perimetrické zabezpečení. To vše by ale opět měla navrhnout firma připravující projekt zabezpečovacího systému.

A na co bychom neměli zapomenout při zabezpečování garáže?

Garáž je ve většině případů nedílnou součástí rodinného domu. Proto zabezpečení garáže řešíme vždy spolu se zabezpečením vlastního domu. Jsou zde však jisté odlišnosti, které je třeba zdůraznit. Rozhodně ale stále platí to, že spolehnout bychom se především měli na osvědčenou a prověřenou firmu s dobrými referencemi u příslušné profesní organizace.

Vchody do garáže nebývají osazeny mechanickými prvky na úrovni vchodových dveří do domu. Dále, velice vážné je zde riziko požáru, proto je nezbytná instalace odpovídajícího detektoru požáru – na rozdíl od většiny instalací požárních detektorů je třeba zvolit spíše teplotně-diferenciální než obvyklý kouřový detektor. Dalším rozdílem je to, že použití obvyklých infračervených pohybových detektorů je problematické z pohledu funkce a množství falešných poplachů. A samozřejmě jiný je i vlastní režim ostrahy. Neměli bychom zapomenout na magnetické kontakty, požární detektor, režim ostrahy ( samostatný podsystém, automatické zapínání dle času a klidu).

Samozřejmě vlivů ovlivňující zabezpečení garáží je celá řada. Zvláště pokud v garáži jsou přípojky plynu, plynové kotle či tlakové láhve, je nezbytné instalovat příslušné detektory úniku plynu a umožnit tak zabezpečovacímu systému včas a bezpečně varovat majitele.

Velice zajímavým a často používaným prvkem je využití zabezpečovací ústředny k propojení s dalšími automatizačními prvky – v případě garáže je logické použít bezdrátový ovladač pro obsluhu zabezpečovacího systému k ovládání garážových vrat či vjezdových vrat na pozemek. K tomu postačí připojení celé ústředny a její naprogramování. V tomto případě je ideální použít bezdrátový PGM modul.

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku
Kolečko

Jak efektivně na přípravu stavby ve svahu? S motorovým kolečkem! »

Pozemek ve svahu má nespornou výhodu v pěkném výhledu, ovšem stavba na něm už přináší úskalí. Technika se někdy do špatně přístupného terénu nedostane, a tak veškerý materiál musíme složit buď pod kopcem nebo ručně vynosit. V této reportáži si ukážeme, že i tato situace má své řešení - práci nám usnadní motorové kolečko! více»
Loskuták - 618. díl - 1

Barevný interiér a dekorační nátěry »

V reportáži si ukážeme barevné možnosti ve výmalbě interiéru i trendy v dekorování stěn. Oživte si s námi nejen bílý interiér! Rychle, jednoduše a hezky! více»
Loskuták - 618. díl - 8

Úklid obývacího pokoje za pár minut »

V této reportáži poradíme, jak provést perfektní údržbu veškerých pevných povrchů v domácnosti – a to bez nutnosti používat spoustu potřeb a nástrojů, které v domácnosti obvykle zabírají hodně místa. Se správně zvoleným úklidovým systémem je však komorám plným nářadí konec – stačí nám pak totiž jeden přístroj, který s kombinovatelnými nástavci tvoří dokonalý set pro důkladnou údržbu celé domácnosti! více»
Loskuták - 614. dil - 2

Výměna střešní tašky a oprava okapu »

Při první návštěvě chaty po zimě kdekdo z nás zjistí, že střešní krytina nebo okapové svody nejsou úplně v pořádku. Často se stává, že mrazem a i z jiné příčiny popraskalo několik střešních tašek. Případně, že kape prorezavělý okap. Ukážeme si, jak tyto drobné závady odstranit. více»
Loskuták - 614. dil - 8

Nebytové prostory bez plísní »

Ukážeme vám jak účinně odstranit plíseň, která vznikne v málo větrané technické místnosti, jakou je například kotelna, prádelna, garáž, sklep… více»
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře