Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Dnes vám přineseme tip, jak si o prázdninách užívat tvoření, a navíc si vyrobit originální triko. Zkuste třeba voskovky na textil – jsou malé, skladné a malovat můžete v podstatě kdekoli, a když ještě přibalíte gelové pero na textil, určitě nic ne...

Malovaná trika – voskovky, gelové pero, sluneční barvy

Vložit video na:

Dnes vám přineseme tip, jak si o prázdninách užívat tvoření, a navíc si vyrobit originální triko. Zkuste třeba voskovky na textil – jsou malé, skladné a malovat můžete v podstatě kdekoli, a když ještě přibalíte gelové pero na textil, určitě nic nezkazíte.

Voskovky na textil
Předvedeme divákům použití voskovek na textil. Na první pohled vypadají jako obyčejné voskové nebo olejové pastely, ale práce na textil s nimi vyžaduje několik triků, dá se s nimi malovat, ale dají se také stírat přes šablony. Nakonec triko jednoduše domalujete pomocí gelového pera či dotečkujete textilní barvou. Vše se vám vejde do kabelky!


Sluneční metoda
Jako druhý nápad na zdobení triček, které se přesně hodí ke slunečním horkým dnům představíme divákům sluneční metodu. Pracuje se na principu ustalování barev sluncem. Musí počkat na den, který je bezvětrný a slunný. Textil navlhčíme, naneseme tekutou barvu na textil a ihned zakryjeme místa, která chceme, aby zůstala světlá, různými předměty, šablonami, přírodními předměty (listy, apod.) a necháme na sluníčku schnout... po zaschnutí jsou zakrytá místa světlejší než světlá. Případně můžeme domalovat ještě barvami, zafixujeme zažehlením.

 

DiskutujteLoskuták - 618. díl - 2

Rozkvetlé košíčky »

Recyklací dřevěných košíčků od ovoce si můžete vyrobit naprosto krásné truhlíky pod květiny. Ale poslouží i jako senzační dekorace do interiéru. A vyrazit s ním pak můžete i na piknik. Prostě se podívejte v reportáží a neodoláte! více»
Loskuták - 614. dil - 6

Dětská dílnička: Lapače snů »

Podle staré legendy severoamerických Indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího. Indiáni je proto zavěšují volně do místností, nebo přímo za hlavu spícího. A v dětské dílničce si takovéto lapače vyrobíme, děti je zvládou i samy. více»
Loskuták - 611. díl - 10

Ošatka z trávy »

Ve videu si postupně zhotovíme menší ošatku z trávy. Méně zruční a děti udělají shodným způsobem podložku pod hrníček. Ošatka se hodí na velikonoční dekorace, ale poslouží i celoročně. Tak si také vytvořte milou jarní dekoraci. více»
Loskuták - 612. díl - Králíci z bambulek

Králíci z bambulek »

Monika Brýdová nám tentokrát ukáže, jak si udělat jednoduché dekorace – králíčky. Na výrobu použije bambule, které si sama připraví. Tak se inspirujte. více»
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře