Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Při zimních sportech můžeme poškodit lyže, zlomit sáňky... Drobné opravy se dají zvládnout doma.

Oprava lyží

Vložit video na:

Při zimních sportech můžeme poškodit lyže, zlomit sáňky... Drobné opravy se dají zvládnout doma.

Malý opravář
Menší poškození, jako jsou oloupané povrchové vrstvy, můžeme lepit čirým dvousložkovým lepidlem. Dojde k zacelení rány pevnou a částečně pružnou hmotou. Větší poškození, například uražený kus lyže, opravíme dvousložkovým epoxidem s kovovým plničem, který má funkci doplnění chybějícího materiálu.
 

Rychlá pomoc
U vytržené hrany u špičky lyže spolu s poškozeným laminátem nemáme příliš velkou šanci na opravu. Pokud nechceme lyžování opustit jen tak bez boje, můžeme hranu a zbytky laminátu odstranit a doplnit rychlou epoxidovou plastelínou, která vytvrdí do 10 minut, takže ještě stihneme projezdit permanentku. Naštípnuté dřevěné sáňky se opravují PU lepidly, která zaručí vysokou pevnost spoje a mají 100% odolnost vůči vodě.


Přečtěte si také:
Termo-oblečení
Poprvé na lyžích
Snowboarding - začínáme
Kola pro dospěléLoskuták - 618. díl - 2

Rozkvetlé košíčky »

Recyklací dřevěných košíčků od ovoce si můžete vyrobit naprosto krásné truhlíky pod květiny. Ale poslouží i jako senzační dekorace do interiéru. A vyrazit s ním pak můžete i na piknik. Prostě se podívejte v reportáží a neodoláte! více»
Loskuták - 614. dil - 6

Dětská dílnička: Lapače snů »

Podle staré legendy severoamerických Indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího. Indiáni je proto zavěšují volně do místností, nebo přímo za hlavu spícího. A v dětské dílničce si takovéto lapače vyrobíme, děti je zvládou i samy. více»
Loskuták - 611. díl - 10

Ošatka z trávy »

Ve videu si postupně zhotovíme menší ošatku z trávy. Méně zruční a děti udělají shodným způsobem podložku pod hrníček. Ošatka se hodí na velikonoční dekorace, ale poslouží i celoročně. Tak si také vytvořte milou jarní dekoraci. více»
Loskuták - 612. díl - Králíci z bambulek

Králíci z bambulek »

Monika Brýdová nám tentokrát ukáže, jak si udělat jednoduché dekorace – králíčky. Na výrobu použije bambule, které si sama připraví. Tak se inspirujte. více»
Loskuták - 609. díl - 3

Malované dřevěné výřezy »

Pomalované dřevěné výřezy všeho druhu vám dokonale zútulní a ozdobí váš domov. Je to skvělý relax i zábava pro děti. Zjistěte více v reportáži. více»
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře