Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

S příchodem podzimu nastává doba nevlídného počasí, které si můžeme zpříjemnit působivou dekorací, třeba podzimním svícnem, který našemu domovu dodá zvláštní atmosféru. Jak na něj, si ukážeme ve videu.

Podzimní svícny

Vložit video na:

S příchodem podzimu nastává doba nevlídného počasí, které si můžeme zpříjemnit působivou dekorací, třeba podzimním svícnem, který našemu domovu dodá zvláštní atmosféru. Jak na něj, si ukážeme ve videu.

Svícen lze umístit na libovolné místo (stůl či komodu). Dostatečně daleko od záclon a závěsů kvůli možnému vznícení.
V reportáži si připravíme podzimní svícen z vřesů a bílé tykve, jiřin a břečťanu - tedy dostupného materiálu pro všechny. Potřebovat budeme aranžovací hmotu pro řezané květiny, vodu, ozdobný drát, provázek a svíčku. Použijeme rostliny, které dlouho vydrží, které uschnou tak, že vypadají jako čerstvé. Svícen přizdobíme dle vkusu - stuhou, provázkem, březovými větvičkami, atd. A z barev zvolíme svěží a módní barvy – zelenkavou, růžovou, bílou, fialovou, modrou.

Postup: Seřízneme a vydlabeme bílou tykev, připravíme si část aranžovací hmoty (necháme ji nasát vodou), připravíme svíci, do které upevníme drátek, poté si vytvoříme věneček či ozdobu z vřesu, kterým ozdobíme řez tykve, aranžovací hmotu nazdobíme břečťanem, jiřinami a bodláky. Vše ve videu.

 

Mohlo by vás zajímat:
Zdobení svíček
Magie svíček
Podzimní aranžmá do bytu
Podzimní květinové aranžmá
Modelované květiny
Rostliny pro podzimní nádoby
Podzimní výzdoba
 

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na FacebookuLoskuták - 618. díl - 2

Rozkvetlé košíčky »

Recyklací dřevěných košíčků od ovoce si můžete vyrobit naprosto krásné truhlíky pod květiny. Ale poslouží i jako senzační dekorace do interiéru. A vyrazit s ním pak můžete i na piknik. Prostě se podívejte v reportáží a neodoláte! více»
Loskuták - 614. dil - 6

Dětská dílnička: Lapače snů »

Podle staré legendy severoamerických Indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího. Indiáni je proto zavěšují volně do místností, nebo přímo za hlavu spícího. A v dětské dílničce si takovéto lapače vyrobíme, děti je zvládou i samy. více»
Loskuták - 611. díl - 10

Ošatka z trávy »

Ve videu si postupně zhotovíme menší ošatku z trávy. Méně zruční a děti udělají shodným způsobem podložku pod hrníček. Ošatka se hodí na velikonoční dekorace, ale poslouží i celoročně. Tak si také vytvořte milou jarní dekoraci. více»
Loskuták - 612. díl - Králíci z bambulek

Králíci z bambulek »

Monika Brýdová nám tentokrát ukáže, jak si udělat jednoduché dekorace – králíčky. Na výrobu použije bambule, které si sama připraví. Tak se inspirujte. více»
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře