Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Retro mozaiky jsou novinkou pro všechny, kterým se líbí vzpomínky na staré časy. Paní Petra Hájková nám představí jejich výrobu.

Retro mozaika

Vložit video na:

Retro mozaiky jsou novinkou pro všechny, kterým se líbí vzpomínky na staré časy. Paní Petra Hájková nám představí jejich výrobu.

Nápad vyrábět mozaiku z porcelánových střepů není žádnou novinkou, ale kde brát tolik krásných střepů? Pro ty, kdo si nad touto otázkou marně lámou hlavy, má řešení paní Petra Hájková, která nám v této reportáži ukáže jak klasikou mozaiku z opravdových střepů, tak právě i tzv. retro mozaiku. Ta se skládá z již potištěných mozaikových střepů, které umožní skládat krásné retro mozaiky. Retro mozaiku lze také kombinovat s čistými jednobarevnými mozaikovými kusy – jak porcelánovými, tak skleněnými.

Více ve videu!

Otázky, které vám tato reportáž zodpoví:
- Jak pracovat se skutečnými střepy z porcelánu?
- Jaká je výhoda retro mozaiky oproti práci se skutečnými střepy?
- Lze vše spolu kombinovat?
- Čím se lepí a na jaké podklady?
- Čím a jak spárovat?
- Je nutná ještě nějaká finální úprava výrobku?
 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na FacebookuLoskuták - 618. díl - 2

Rozkvetlé košíčky »

Recyklací dřevěných košíčků od ovoce si můžete vyrobit naprosto krásné truhlíky pod květiny. Ale poslouží i jako senzační dekorace do interiéru. A vyrazit s ním pak můžete i na piknik. Prostě se podívejte v reportáží a neodoláte! více»
Loskuták - 614. dil - 6

Dětská dílnička: Lapače snů »

Podle staré legendy severoamerických Indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího. Indiáni je proto zavěšují volně do místností, nebo přímo za hlavu spícího. A v dětské dílničce si takovéto lapače vyrobíme, děti je zvládou i samy. více»
Loskuták - 611. díl - 10

Ošatka z trávy »

Ve videu si postupně zhotovíme menší ošatku z trávy. Méně zruční a děti udělají shodným způsobem podložku pod hrníček. Ošatka se hodí na velikonoční dekorace, ale poslouží i celoročně. Tak si také vytvořte milou jarní dekoraci. více»
Loskuták - 612. díl - Králíci z bambulek

Králíci z bambulek »

Monika Brýdová nám tentokrát ukáže, jak si udělat jednoduché dekorace – králíčky. Na výrobu použije bambule, které si sama připraví. Tak se inspirujte. více»
Loskuták - 609. díl - 3

Malované dřevěné výřezy »

Pomalované dřevěné výřezy všeho druhu vám dokonale zútulní a ozdobí váš domov. Je to skvělý relax i zábava pro děti. Zjistěte více v reportáži. více»
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře