Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Chcete ozdobit dětské šaty a zároveň maskovat neodstranitelné skvrny nebo dírky, kterých je speciálně na dětském oblečení vždycky dostatek? Radka Sedláčková vám ukáže, jak toho docílit pomocí nápaditých nášivek.

Textilní aplikace – originální záplaty

Vložit video na:

Chcete ozdobit dětské šaty a zároveň maskovat neodstranitelné skvrny nebo dírky, kterých je speciálně na dětském oblečení vždycky dostatek? Radka Sedláčková vám ukáže, jak toho docílit pomocí nápaditých nášivek.

Dětské oblečení často odkládáme, i když je minimálně nošené kvůli drobným poškozením, dírkám, či nevyčistitelným flekům. Zkuste jej spravit pomocí textilních aplikací, v libovolných tvarech a motivech. Není třeba velké zručnosti a zkušeností se šitím. Práce je jednoduchá a zvládne ji téměř každý. Kromě záplatování lze aplikace využít i jako ozdobu dětského textilu tak, jak s tím nyní přichází na trh světoznámé firmy na výrobu dětského oblečení.

Pomůcky:
Termofólie
Jednostranně zažehlovací vlizelín
Látka, ze které vystřihnete aplikace

Našíváme aplikaci
1. Látku na aplikaci položíme na termofólii, přižehlíme
2. Přiložíme šablonu, obkreslíme fixou na textil, vystřihneme
3. Přižehlíme
4. Přišijeme šicím strojem, zvolit můžeme různé stehy

Co s dírkami nebo skvrnou na tričku
1. Na aplikaci z rubu nažehlíme vlizelín
2. Aplikaci podložíme pod skvrnu (líc aplikace na rub trička)
3. Ručně obšijeme barevnou bavlnkou požadovaný tvar (kolečko, čtverec)
4. Vystřihneme kolečko se skrvnou na tričku

Přišívání aplikace metodou volného quiltování
1. Podlepíme aplikaci termofólií, přižehlíme na látku
2. Pomocí látací patky nebo patky s laserem aplikaci prošijeme
3. Dokreslit můžeme gelovým perem na textil, které následně zažehlíme


Přečtěte si také:

Textilní kabela
Malování hedvábí na desce
Malovaná trikaLoskuták - 618. díl - 2

Rozkvetlé košíčky »

Recyklací dřevěných košíčků od ovoce si můžete vyrobit naprosto krásné truhlíky pod květiny. Ale poslouží i jako senzační dekorace do interiéru. A vyrazit s ním pak můžete i na piknik. Prostě se podívejte v reportáží a neodoláte! více»
Loskuták - 614. dil - 6

Dětská dílnička: Lapače snů »

Podle staré legendy severoamerických Indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího. Indiáni je proto zavěšují volně do místností, nebo přímo za hlavu spícího. A v dětské dílničce si takovéto lapače vyrobíme, děti je zvládou i samy. více»
Loskuták - 611. díl - 10

Ošatka z trávy »

Ve videu si postupně zhotovíme menší ošatku z trávy. Méně zruční a děti udělají shodným způsobem podložku pod hrníček. Ošatka se hodí na velikonoční dekorace, ale poslouží i celoročně. Tak si také vytvořte milou jarní dekoraci. více»
Loskuták - 612. díl - Králíci z bambulek

Králíci z bambulek »

Monika Brýdová nám tentokrát ukáže, jak si udělat jednoduché dekorace – králíčky. Na výrobu použije bambule, které si sama připraví. Tak se inspirujte. více»
Loskuták - 609. díl - 3

Malované dřevěné výřezy »

Pomalované dřevěné výřezy všeho druhu vám dokonale zútulní a ozdobí váš domov. Je to skvělý relax i zábava pro děti. Zjistěte více v reportáži. více»
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře