Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Omrzel vás ubrus, který používáte každý rok? Máte problém sehnat vánoční látky s hezkým motivem nebo správný odstín vánoční látky? Máme pro vás nápad: výrobu ubrusu patchworkovou metodou z nevánočního ubrusu.

Vánoční tabule: ubrus patchworkovou metodou

Vložit video na:

Omrzel vás ubrus, který používáte každý rok? Máte problém sehnat vánoční látky s hezkým motivem nebo správný odstín vánoční látky? Máme pro vás nápad: výrobu ubrusu patchworkovou metodou z nevánočního ubrusu.

Poskládejte si ubrus
Starý ubrus nebo nevánoční látku nastříháme na čtverečky, sešijeme čtyři díly tak, aby vznikl kaleidoskop. Ten můžeme vytvářet také z trojúhelníků. Na průhlednou plastovou šablonu předkreslíme vzor, který chceme, aby se opakoval. Z látky tak lehce nastříháme zcela totožné dílky. Poté díly sešijeme, olemujeme a podložíme výplní. Na spodní stranu této mozaiky našijeme jeden kus látky, může být jiné barvy, ale musí ladit.


Ozdobte ubrus fixou
Kontury motivů můžeme po dohotovení obtáhnout zlatou nebo stříbrnou textilní barvou, která se prodává třeba jako fix. Až uschne, zažehlíme ji přes pečicí papír. Budete překvapeni, jak vám z nevánočních motivů začne pod rukama vznikat originální vánoční dekorace!


Pokud byste chtěli zkusit další techniku, zkuste si namalovat vánoční ubrus barvami na textil.Loskuták - 618. díl - 2

Rozkvetlé košíčky »

Recyklací dřevěných košíčků od ovoce si můžete vyrobit naprosto krásné truhlíky pod květiny. Ale poslouží i jako senzační dekorace do interiéru. A vyrazit s ním pak můžete i na piknik. Prostě se podívejte v reportáží a neodoláte! více»
Loskuták - 614. dil - 6

Dětská dílnička: Lapače snů »

Podle staré legendy severoamerických Indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího. Indiáni je proto zavěšují volně do místností, nebo přímo za hlavu spícího. A v dětské dílničce si takovéto lapače vyrobíme, děti je zvládou i samy. více»
Loskuták - 611. díl - 10

Ošatka z trávy »

Ve videu si postupně zhotovíme menší ošatku z trávy. Méně zruční a děti udělají shodným způsobem podložku pod hrníček. Ošatka se hodí na velikonoční dekorace, ale poslouží i celoročně. Tak si také vytvořte milou jarní dekoraci. více»
Loskuták - 612. díl - Králíci z bambulek

Králíci z bambulek »

Monika Brýdová nám tentokrát ukáže, jak si udělat jednoduché dekorace – králíčky. Na výrobu použije bambule, které si sama připraví. Tak se inspirujte. více»
Loskuták - 609. díl - 3

Malované dřevěné výřezy »

Pomalované dřevěné výřezy všeho druhu vám dokonale zútulní a ozdobí váš domov. Je to skvělý relax i zábava pro děti. Zjistěte více v reportáži. více»
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře