Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

V následující reportáži se dozvíte, jak se vyrábí tkanina pomocí vodorozpustného vliselínu. Paní Radka Sedláčková předvede využití této techniky.

Vodorozpustný vliselín

Vložit video na:

V následující reportáži se dozvíte, jak se vyrábí tkanina pomocí vodorozpustného vliselínu. Paní Radka Sedláčková předvede využití této techniky.

Technika slouží na výrobu a také zdobení oděvů, šál, kabelek a dalšího. Není příliš složitá, stačí při ní minimální zručnost a trocha fantazie.

Základem jsou barevné kousky vlny, které smotáváme. Buď je nalepíme na bavlněnou látku, nebo přímo na vliselín. Poté smotky vlny přikryjeme vrstvou vliselínu a celé to prošijeme na stroji. Tím docílíme kompaktnosti smotků s vliselínem. Po namočení do vody se vliselín rozpustí a zůstanou nám pouze pletenince smotků, se kterými pracujeme dál úplně stejně jako s pleteninou.
Aby smotky dobře držely, použijeme lepidlo ve spreji. Lehce nastříkneme a slepíme k sobě. Konečný výrobek se může prát, ovšem podle návodu na praní vlny.

Více o této zajímavé technice najdete v přiloženém videu.Loskuták - 618. díl - 2

Rozkvetlé košíčky »

Recyklací dřevěných košíčků od ovoce si můžete vyrobit naprosto krásné truhlíky pod květiny. Ale poslouží i jako senzační dekorace do interiéru. A vyrazit s ním pak můžete i na piknik. Prostě se podívejte v reportáží a neodoláte! více»
Loskuták - 614. dil - 6

Dětská dílnička: Lapače snů »

Podle staré legendy severoamerických Indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího. Indiáni je proto zavěšují volně do místností, nebo přímo za hlavu spícího. A v dětské dílničce si takovéto lapače vyrobíme, děti je zvládou i samy. více»
Loskuták - 611. díl - 10

Ošatka z trávy »

Ve videu si postupně zhotovíme menší ošatku z trávy. Méně zruční a děti udělají shodným způsobem podložku pod hrníček. Ošatka se hodí na velikonoční dekorace, ale poslouží i celoročně. Tak si také vytvořte milou jarní dekoraci. více»
Loskuták - 612. díl - Králíci z bambulek

Králíci z bambulek »

Monika Brýdová nám tentokrát ukáže, jak si udělat jednoduché dekorace – králíčky. Na výrobu použije bambule, které si sama připraví. Tak se inspirujte. více»
Loskuták - 609. díl - 3

Malované dřevěné výřezy »

Pomalované dřevěné výřezy všeho druhu vám dokonale zútulní a ozdobí váš domov. Je to skvělý relax i zábava pro děti. Zjistěte více v reportáži. více»
2 hlasů
Vaše hodnocení