Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Vytvořte si rychlou a levnou dekoraci do nádob, které běžně najdeme doma. Zní to možná obyčejně, ale výsledek je pěkný. Podívejte se, stojí to za to.

Zdobení domácích nádob živými květinami

Vložit video na:

Vytvořte si rychlou a levnou dekoraci do nádob, které běžně najdeme doma. Zní to možná obyčejně, ale výsledek je pěkný. Podívejte se, stojí to za to.

Ke zdobení živými květinami se hodí šálky, sklenice, vázy, přepravky, konvice, kýbl a další. Připravíme si zeminu, písek, mech, kamínky, stužky, potravinářskou folii. Z květin se nám nejlépe hodí narcisy, hyacinty, modřence nebo irisky.

Nejprve nádobu vyložíme folií, aby se nám nepoškodila, či nezašpinila. Poté přidáme směs zeminy s pískem a zasadíme cibuloviny. Pak dočistíme mechem nebo kamínky, případně barvenou vlnou, pískem.

Důležité je vědět, jak květinu správně zalévat, aby nám neplesnivěla, nehnila nebo naopak neuschnula. Všeobecně cibuloviny je lepší pouze rosit rozprašovačem. Pozor nádoby bychom určitě neměli přelít.

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na FacebookuLoskuták - 618. díl - 2

Rozkvetlé košíčky »

Recyklací dřevěných košíčků od ovoce si můžete vyrobit naprosto krásné truhlíky pod květiny. Ale poslouží i jako senzační dekorace do interiéru. A vyrazit s ním pak můžete i na piknik. Prostě se podívejte v reportáží a neodoláte! více»
Loskuták - 614. dil - 6

Dětská dílnička: Lapače snů »

Podle staré legendy severoamerických Indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího. Indiáni je proto zavěšují volně do místností, nebo přímo za hlavu spícího. A v dětské dílničce si takovéto lapače vyrobíme, děti je zvládou i samy. více»
Loskuták - 611. díl - 10

Ošatka z trávy »

Ve videu si postupně zhotovíme menší ošatku z trávy. Méně zruční a děti udělají shodným způsobem podložku pod hrníček. Ošatka se hodí na velikonoční dekorace, ale poslouží i celoročně. Tak si také vytvořte milou jarní dekoraci. více»
Loskuták - 612. díl - Králíci z bambulek

Králíci z bambulek »

Monika Brýdová nám tentokrát ukáže, jak si udělat jednoduché dekorace – králíčky. Na výrobu použije bambule, které si sama připraví. Tak se inspirujte. více»
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře