Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V této reportáži vám objasníme, které stromy lze prořezávat na sklonku zimy a vysvětlíme, na které je brzy a proč. Samozřejmě vám postup řezu ukážeme a pohovoříme i o vhodném nářadí, které nám práci ulehčí.

Řez stromů v předjaří

Vložit video na:

V této reportáži vám objasníme, které stromy lze prořezávat na sklonku zimy a vysvětlíme, na které je brzy a proč. Samozřejmě vám postup řezu ukážeme a pohovoříme i o vhodném nářadí, které nám práci ulehčí.

Konec zimy patří na zahradě řezu dřevin a keřů. Nemůžeme ale řezat všechny dřeviny. Začneme těmi, které brzy raší: líska, angrešt, rybíz. Pak následují jabloně, hrušně a celá řada dřevin, kterým říkáme jádroviny – plody mají jadérka (kdoule, mišpule, jeřáby, hloh). Nebudeme ještě zasahovat do stromů a keřů, které mají pecky – především tedy třešně, meruňky, broskve, švestky či slívy a také mandloně. Toto pravidlo platí jak v ovocné, tak v okrasné zahradě. Peckoviny jsou citlivé na chlad, budeme je řezat podle polohy zahrady zhruba v dubnu, doporučuje se doba, kdy začínají nakvétat. Kdybychom nyní řezem obnažili dřevo, nebudou se rány dobře hojit a dojde k infekci, tzv. klejotoku a dalším nepříjemnostem, které snižují vitalitu stromu. A pak máme ještě ořešák vlašský a jedlé kaštany, ty se řežou dokonce až v létě. U všech stromů bez rozdílu můžeme provést řez zdravotní – odstraníme veškeré suché větve a poškozené větve. Ale o tom všem už v reportáži.Rady ptáka Loskutáka

NEJNOVĚJŠÍ DÍL: Rady ptáka Loskutáka - 17. 3. 2018 »

Abyste se nenudili, je tu pořad pro kutily! Plný rad, inspirace a nápadů pro zahrádkáře, kutily i chovatele. Odpoví vám na vše, o vás zajímá a s moderátorem Petrem Rychlým. více»
Loskuták - 609. díl - 4

Teddy králíčci »

Teddy králíček je téměř ideální bytový mazlíček. Navíc je strašně rozkošný! Přesvědčte se sami. více»
Loskuták - 609. díl - 5

Netradiční a originální barevná květinová aranžmá. Musíte vidět! »

Po zimě, která působí poměrně šedivým dojmem, je dobré rozsvítit interiér živými květinami a veselými barvami. Ukážeme si netradiční a přitom jednoduché nápady, jak nápaditá květinová aranžmá vytvořit. A dopomůžou nám k tomu třeba i takové bonbóny! více»
Loskuták - 608. díl - 5

RECEPT: Cibulový džem »

Zkuste senzační cibulovou marmeládu a zajímavou a chutnou vepřovou pomazánku! více»
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře