Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Mezi nádherné symboly léta a slunce jednoznačně patří slunečnice, se kterými můžeme doslova kouzlit jak na zahradě, tak doma! Inspirujte se.

Slunečnice: Letní dekorace

Vložit video na:

Mezi nádherné symboly léta a slunce jednoznačně patří slunečnice, se kterými můžeme doslova kouzlit jak na zahradě, tak doma! Inspirujte se.

Se se dají použít do nádob, na záhony i do vázy. Když nemáme vlastní, dají se letos také snadno nakoupit. I když máme třeba plnou zahradu rostlin, slunečnice v nádobě na terase nám určitě rozsvítí den. Podle místa ji buď přesadíme, nebo jen zapustíme s květináčem do substrátu nebo dekoračního materiálu. Báječným společníkem budou další výrazné stonky, bambus, rdesno nebo větvě. Velmi hezky se k ní hodí i kůra, ale vynikne také v kombinaci s čirým sklem nebo tradiční keramikou. Barevný kontrast s ní nejlépe vytvoří modré květiny. Zase je na nás, zda sáhneme po balkonových jako drobné petúnie Million bels, lobelce, modré vějířovce, okrasném svlačci, nebo využijeme tradiční trvalku se sytým odstínem modře – šalvěj, který navíc krásně kontrastuje stříbřitým listem. Z vysokých trvalek jsou vynikající společnice ostrožky, stračky, případně oměj, tam jen mějme na paměti, že je jedovatý. Určitě neriskujeme tuto rostlinu tam, kde jsou děti. V nízkých aranžmá bude skvělým základem pro vyrůstající slunečnici koberec z modrých zvonečků nebo směs zvonečků v bílé, modré a růžové. Takto můžeme zakomponovat nejen slunečnice na balkoně, ale také na zahradě, jen zkuste na plot ke slunečnici dát keramický hrnek!

Kdo opravdu nechce žádnou rostlinu nikam vysazovat, může vložit slunečnice do vázy. Dbáme, aby konce nebyly roztřapené a přidáváme do vody přípravek pro delší trvanlivost rostlin. Nenecháváme na stoncích zbytečně listy, snadno vadnou a nevypadají hezky. Slunečnice miluje nejen slunce, za kterým se doslova vytáčí, ale také potřebuje hojnost vody. Proto nikdy nezapomeneme na zálivku. Jestli si nejsme jisti, raději přidáme do zeminy některý vododržný gel, nebo ve váze použijeme gelové kuličky.

Květ slunečnice
je velmi bohatý a výrazný, proto se snadno kombinuje jak s jemnými dekoracemi, tak s výraznými. Nepochybíme proto ani velkou mašlí, šátkem nebo lýkem.
Chceme-li mít dekoraci déle a bohatou, dáváme přednost nízkým slunečnicím s více květy na stonku.

Slunečnice nabízejí rozsáhlou paletu – od rostlinek nízkých, někdy sotva 30-ti centimetrových po 4 metrové dlouhány. Také dávno neplatí, že slunečnice musí být jen žlutá s tmavým středem. Slunečnice jsou i plnokvěté, takže střed se zahaluje, nebo jindy výrazný terč lemují lístky narůžovělých tónů nebo výrazné hnědočervené. Samozřejmostí je paleta žlutých až oranžových barev. A kdo chce slunečnice sušit, zaměří se na odrůdu Sonja.
 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na FacebookuRady ptáka Loskutáka - Logo

NOVÝ DÍL: Rady ptáka Loskutka - 22. 9. 2018 »

Abyste se nenudili, je tu pořad pro kutily! Plný rad, inspirace a nápadů pro zahrádkáře, kutily i chovatele. Odpoví vám na vše, o vás zajímá a s moderátorem Petrem Rychlým. více»
Elektrický vysavač oken Windomatic Power Boost od Vileda

Jednoduše a dokonale čistá okna. VYHRAJTE vysavač Windomatic od Viledy »

Tři z vás mohou s pořadem Rady ptáka Loskutáka vyhrát praktický a účinný elektrický vysavač oken Windomatic Power Boost Complete Set od společnosti Vileda! Mytí oken se rázem stane zábavou. Tak soutěžte. více»
Soutěž s Loskutákem a AC Heating

SOUTĚŽ O POBYT v hodnotě 10 000 Kč! Kdo si zajede odpočinout do hotelu Rohanov na Šumavě? »

Tentokrát jste s Loskutákem a společností AC HEATING, předního prodejce tepelných čerpadel pro rodinné a bytové domy, soutěžili o pobyt v hotelu Rohanov na Šumavě v hodnotě 10.000 korun! Kdo vyhrál? více»
Loskuták soutěž: Akumulátorový vyžínač Einhell

Kdo vyhrál s Alzou skvělého pomocníka na zahradu, vyžínač Einhell? »

Nejen pro vysokou trávu v nedostupných místech vaší zahrady dokonale poslouží akumulátorový vyžínač Einhell, který do soutěže Loskutáka věnovala společnosti Alza.cz a.s. Zkoušeli jste štěstí, jste mezi výherci? více»
Soutěž Loskuták: Ultramat Turbo od Viledy

V mžiku oka čistá a suchá podlaha. Kdo vyhrál Ultramat Turbo od Viledy? »

Tři z vás mohli vyhát set plochého mopu s kbelíkem se šlapacím pedálem pro snadné ždímání bez námahy. Vhodný je pro všechny typy tvrdých podlah, speciální vlákna perfektně vyčistí podlahu, pohltí a setřou mastnotu i šmouhy, odstraní i zaschlé nečistoty. Zkoušeli jste štěstí, jste mezi výherci? více»
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře