Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Mezi nádherné symboly léta a slunce jednoznačně patří slunečnice, se kterými můžeme doslova kouzlit jak na zahradě, tak doma! Inspirujte se.

Slunečnice: Letní dekorace

Vložit video na:

Mezi nádherné symboly léta a slunce jednoznačně patří slunečnice, se kterými můžeme doslova kouzlit jak na zahradě, tak doma! Inspirujte se.

Se se dají použít do nádob, na záhony i do vázy. Když nemáme vlastní, dají se letos také snadno nakoupit. I když máme třeba plnou zahradu rostlin, slunečnice v nádobě na terase nám určitě rozsvítí den. Podle místa ji buď přesadíme, nebo jen zapustíme s květináčem do substrátu nebo dekoračního materiálu. Báječným společníkem budou další výrazné stonky, bambus, rdesno nebo větvě. Velmi hezky se k ní hodí i kůra, ale vynikne také v kombinaci s čirým sklem nebo tradiční keramikou. Barevný kontrast s ní nejlépe vytvoří modré květiny. Zase je na nás, zda sáhneme po balkonových jako drobné petúnie Million bels, lobelce, modré vějířovce, okrasném svlačci, nebo využijeme tradiční trvalku se sytým odstínem modře – šalvěj, který navíc krásně kontrastuje stříbřitým listem. Z vysokých trvalek jsou vynikající společnice ostrožky, stračky, případně oměj, tam jen mějme na paměti, že je jedovatý. Určitě neriskujeme tuto rostlinu tam, kde jsou děti. V nízkých aranžmá bude skvělým základem pro vyrůstající slunečnici koberec z modrých zvonečků nebo směs zvonečků v bílé, modré a růžové. Takto můžeme zakomponovat nejen slunečnice na balkoně, ale také na zahradě, jen zkuste na plot ke slunečnici dát keramický hrnek!

Kdo opravdu nechce žádnou rostlinu nikam vysazovat, může vložit slunečnice do vázy. Dbáme, aby konce nebyly roztřapené a přidáváme do vody přípravek pro delší trvanlivost rostlin. Nenecháváme na stoncích zbytečně listy, snadno vadnou a nevypadají hezky. Slunečnice miluje nejen slunce, za kterým se doslova vytáčí, ale také potřebuje hojnost vody. Proto nikdy nezapomeneme na zálivku. Jestli si nejsme jisti, raději přidáme do zeminy některý vododržný gel, nebo ve váze použijeme gelové kuličky.

Květ slunečnice
je velmi bohatý a výrazný, proto se snadno kombinuje jak s jemnými dekoracemi, tak s výraznými. Nepochybíme proto ani velkou mašlí, šátkem nebo lýkem.
Chceme-li mít dekoraci déle a bohatou, dáváme přednost nízkým slunečnicím s více květy na stonku.

Slunečnice nabízejí rozsáhlou paletu – od rostlinek nízkých, někdy sotva 30-ti centimetrových po 4 metrové dlouhány. Také dávno neplatí, že slunečnice musí být jen žlutá s tmavým středem. Slunečnice jsou i plnokvěté, takže střed se zahaluje, nebo jindy výrazný terč lemují lístky narůžovělých tónů nebo výrazné hnědočervené. Samozřejmostí je paleta žlutých až oranžových barev. A kdo chce slunečnice sušit, zaměří se na odrůdu Sonja.
 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na FacebookuLoskuták soutěž: BEST

Zahrada jako ze škatulky: Kdo vyhrál poukaz v hodnotě 20.000 Kč? »

BEST, a.s., je největším českým výrobcem betonových stavebních prvků pro venkovní a zahradní architekturu. Široký sortiment dlažeb pro terasu i pergoly, schodiště, palisády, odvodňovací žlaby, opěrné zdi i zdící systému. Pořídíte u nich vše, aby váš exteriér jenom zářil. A jeden šťastlivec s Loskutákem vyhrál poukaz v hodnotě 20. 000 korun na nákup v BESTu. Jste to vy? více»
Rady ptáka Loskutáka

NEJNOVĚJŠÍ DÍL: Rady ptáka Loskutáka - 17. 3. 2018 »

Abyste se nenudili, je tu pořad pro kutily! Plný rad, inspirace a nápadů pro zahrádkáře, kutily i chovatele. Odpoví vám na vše, o vás zajímá a s moderátorem Petrem Rychlým. více»
Loskuták: Salát s vodnicí

RECEPT: Salát s vodnicí, zauzeným pstruhem a křenovou šlehačkou »

Co takhle zkusit něco, co až tak neznáte? Neznamená to, že vám to nemusí chutnat! Uzený pstruh s vodnicí, která chuťově připomíná mix ředkvičky a kedlubny je správnou volbou. Tato kombinace mile překvapí, tak do toho. více»
Loskuták - 609. díl - 4

Teddy králíčci »

Teddy králíček je téměř ideální bytový mazlíček. Navíc je strašně rozkošný! Přesvědčte se sami. více»
Loskuták - 609. díl - 5

Netradiční a originální barevná květinová aranžmá. Musíte vidět! »

Po zimě, která působí poměrně šedivým dojmem, je dobré rozsvítit interiér živými květinami a veselými barvami. Ukážeme si netradiční a přitom jednoduché nápady, jak nápaditá květinová aranžmá vytvořit. A dopomůžou nám k tomu třeba i takové bonbóny! více»
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře