Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Mezi nádherné symboly léta a slunce jednoznačně patří slunečnice, se kterými můžeme doslova kouzlit jak na zahradě, tak doma! Inspirujte se.

Slunečnice: Letní dekorace

Vložit video na:

Mezi nádherné symboly léta a slunce jednoznačně patří slunečnice, se kterými můžeme doslova kouzlit jak na zahradě, tak doma! Inspirujte se.

Se se dají použít do nádob, na záhony i do vázy. Když nemáme vlastní, dají se letos také snadno nakoupit. I když máme třeba plnou zahradu rostlin, slunečnice v nádobě na terase nám určitě rozsvítí den. Podle místa ji buď přesadíme, nebo jen zapustíme s květináčem do substrátu nebo dekoračního materiálu. Báječným společníkem budou další výrazné stonky, bambus, rdesno nebo větvě. Velmi hezky se k ní hodí i kůra, ale vynikne také v kombinaci s čirým sklem nebo tradiční keramikou. Barevný kontrast s ní nejlépe vytvoří modré květiny. Zase je na nás, zda sáhneme po balkonových jako drobné petúnie Million bels, lobelce, modré vějířovce, okrasném svlačci, nebo využijeme tradiční trvalku se sytým odstínem modře – šalvěj, který navíc krásně kontrastuje stříbřitým listem. Z vysokých trvalek jsou vynikající společnice ostrožky, stračky, případně oměj, tam jen mějme na paměti, že je jedovatý. Určitě neriskujeme tuto rostlinu tam, kde jsou děti. V nízkých aranžmá bude skvělým základem pro vyrůstající slunečnici koberec z modrých zvonečků nebo směs zvonečků v bílé, modré a růžové. Takto můžeme zakomponovat nejen slunečnice na balkoně, ale také na zahradě, jen zkuste na plot ke slunečnici dát keramický hrnek!

Kdo opravdu nechce žádnou rostlinu nikam vysazovat, může vložit slunečnice do vázy. Dbáme, aby konce nebyly roztřapené a přidáváme do vody přípravek pro delší trvanlivost rostlin. Nenecháváme na stoncích zbytečně listy, snadno vadnou a nevypadají hezky. Slunečnice miluje nejen slunce, za kterým se doslova vytáčí, ale také potřebuje hojnost vody. Proto nikdy nezapomeneme na zálivku. Jestli si nejsme jisti, raději přidáme do zeminy některý vododržný gel, nebo ve váze použijeme gelové kuličky.

Květ slunečnice
je velmi bohatý a výrazný, proto se snadno kombinuje jak s jemnými dekoracemi, tak s výraznými. Nepochybíme proto ani velkou mašlí, šátkem nebo lýkem.
Chceme-li mít dekoraci déle a bohatou, dáváme přednost nízkým slunečnicím s více květy na stonku.

Slunečnice nabízejí rozsáhlou paletu – od rostlinek nízkých, někdy sotva 30-ti centimetrových po 4 metrové dlouhány. Také dávno neplatí, že slunečnice musí být jen žlutá s tmavým středem. Slunečnice jsou i plnokvěté, takže střed se zahaluje, nebo jindy výrazný terč lemují lístky narůžovělých tónů nebo výrazné hnědočervené. Samozřejmostí je paleta žlutých až oranžových barev. A kdo chce slunečnice sušit, zaměří se na odrůdu Sonja.
 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na FacebookuRady ptáka Loskutáka

NEJNOVĚJŠÍ DÍL: Rady ptáka Loskutáka - 17. 3. 2018 »

Abyste se nenudili, je tu pořad pro kutily! Plný rad, inspirace a nápadů pro zahrádkáře, kutily i chovatele. Odpoví vám na vše, o vás zajímá a s moderátorem Petrem Rychlým. více»
Soutěž s Loskutákem: O voucher na pobyt v hotelu Rohanov

VYHRAJTE DOVOLENOU: Soutěžte o poukaz na pobyt pro dvě osoby v hotelu na Šumavě! »

Máte dost práce i shonu a rádi byste si na pár dní dopřáli odpočinek? Kdo by nechtěl, že? Tak zkuste vyhrát pobyt v hotelu Rohanov na Šumavě v hodnotě 10.000 korun od společnosti AC HEATING, předního prodejce tepelných čerpadel pro rodinné a bytové domy. Jak na to? více»
Úklidový mop Ultramax set box značky Vileda

ÚKLID ZA CHVÍLI A NA JEDNIČKU: Kdo s Loskutákem vyhrál úklidový mop Ultramax set box? »

Tři z vás mohli vyhrát skvělý set na úklid: Ultramax mop s kbelíkem pro snadné ždímání. Dva druhy speciálních vláken setřou mastnotu i šmouhy a lépe odstraní i zaschlé nečistoty. Plochý mop s power zónou odstraní špínu mnohem snadněji a je vhodný na všechny druhy tvrdých podlah. Bude právě váš? Tady jsou výherci. více»
ušetřeno

Zaručený recept, jak ušetřit za vytápění tisíce korun ročně »

Nosíte tři vrstvy pletených kousavých svetrů od babičky, na nohách huňaté ponožky a spíte po péřovými peřinami, které váží snad deset kilo, jen abyste nemuseli pootočit hlavicí u radiátoru směrem doprava, a následně čelit nedoplatkům za energie? Toho už bylo dost. Když se budete řídit těmito 5 radami, snížíte své účty o tisíce korun ročně, a zároveň budete v teple. více»
Multifunkční vodní vysavač Vivenso

Pohádkový úklid: Kdo vyhrál VODNÍ VYSAVAČ Vivenso v hodnotě 22 690,- Kč? »

S novými díly Loskutáka se vrací i skvělé soutěže. O čistou domácnost a zároveň také čistý a svěží vzduch se postará multifunkční vodní vysavač Vivenso od společnosti Ampuro v hodnotě 22.690 Kč. Uklidíte jednoduše, efektivně a postaráte se rovnou i o lepší klima u vás doma. Měli jste šanci tuto moderní novinku vyhrát, kdo měl štěstí? více»
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře