Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Kočky bezesporu patří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Víte o nich ale vše? Zjistěte s námi podrobné informace o jejich chovu, péči i výchově!

Vše o KOŤATECH a jejich výchově

Vložit video na:

Kočky bezesporu patří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Víte o nich ale vše? Zjistěte s námi podrobné informace o jejich chovu, péči i výchově!

Kočka není pes, takže nemůžeme očekávat stejných výsledků při výcviku, ale to v žádném případě neznamená, že se nemáme výchově a výcviku věnovat. Naopak. Kočka potřebuje jasná pravidla, a pokud je nenastavíme a nebudeme dodržovat, tak se může stát, že nám nějaké aspekty chování kočky můžou v budoucnosti vadit.

V žádném případě kočky netrestáme fyzickými tresty. Narušil by se tak vztah kočky a člověka a kočka by nám mohla přestat důvěřovat. Také nemá smysl řešit nějakou „nehodu“ dvě hodiny poté, co se stala. Je třeba jednat okamžitě. Ideální variantou je důrazné „NE“ nebo třeba tlesknutí. Ve výchově kočky musíme být trpělivý a hlavně stálí. Nesmí nastat situace, že jeden den nám určitá okolnost bude vadit a hned druhý den ji nebudeme řešit a kočce povolíme. Platí to také při hře. Někdy kočka ztratí zábrany a hra už přestává být hrou. Drápky a zuby jsou velmi ostré a dokáží velmi nepříjemně zranit. Když k tomu dojde, je nutné to dát najevo a říci např. „AU,“ to bolí.

Nejen o výchově už v reportáži, která vám zodpoví i tyto otázky:
- Jak dlouho je kočka březí a jak vypadají první dny narozených koťat?
- Kdy je vhodné koťata odstavit od matky?
- Jak je to s kontaktem s jinými zvířaty?
- Dá se kočka vychovat nebo dokonce vycvičit?
- Jak to je s kočičí stravou? Liší se krmivo pro koťata svým složením?

 Loskuták: Potočnice

Potočnice: léčivka i lahůdková listová zelenina »

Potočnice lékařská, někdy také řeřicha potoční, se od mladší doby kamenné používá jako potravina a známé je i její využití jako léčivky. Dnes se řadí i mezi pochoutkovou zeleninu. Zjistěte o ní více a pěstujte ji doma. více»
Loskuták: Salát s vodnicí

RECEPT: Salát s vodnicí, zauzeným pstruhem a křenovou šlehačkou »

Co takhle zkusit něco, co až tak neznáte? Neznamená to, že vám to nemusí chutnat! Uzený pstruh s vodnicí, která chuťově připomíná mix ředkvičky a kedlubny je správnou volbou. Tato kombinace mile překvapí, tak do toho. více»
Loskuták: 646. díl - 3

RECEPT: Jehněčí mleté s čerstvými bylinkami, česnekovým zákysem a pikantním kuskusem »

Takhle kombinace chutí vás uchvátí, prostě musíte vyzkoušet! více»
Loskuták - 643. díl - 3

Zvířátka z polínek »

Pokud vám při prořezu zahrady zbydou různě silná polínka, můžete poprosit silnější polovičku, aby vám z nich nařezala různě dlouhé části – placky, dílky protože z nich vyrobíte úžasné dekorace pro váš dům i zahradu! Podívejte se. více»
Loskuták - 643. díl - 2

RECEPT: Kuřecí kari s bambusem »

Snadné, rychlé, zdravé a s vůní i chutí, kterou si prostě zamilujete. Tak vyzkoušejte tento skvělý recept. více»
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře