Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Kočky bezesporu patří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Víte o nich ale vše? Zjistěte s námi podrobné informace o jejich chovu, péči i výchově!

Vše o KOŤATECH a jejich výchově

Vložit video na:

Kočky bezesporu patří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Víte o nich ale vše? Zjistěte s námi podrobné informace o jejich chovu, péči i výchově!

Kočka není pes, takže nemůžeme očekávat stejných výsledků při výcviku, ale to v žádném případě neznamená, že se nemáme výchově a výcviku věnovat. Naopak. Kočka potřebuje jasná pravidla, a pokud je nenastavíme a nebudeme dodržovat, tak se může stát, že nám nějaké aspekty chování kočky můžou v budoucnosti vadit.

V žádném případě kočky netrestáme fyzickými tresty. Narušil by se tak vztah kočky a člověka a kočka by nám mohla přestat důvěřovat. Také nemá smysl řešit nějakou „nehodu“ dvě hodiny poté, co se stala. Je třeba jednat okamžitě. Ideální variantou je důrazné „NE“ nebo třeba tlesknutí. Ve výchově kočky musíme být trpělivý a hlavně stálí. Nesmí nastat situace, že jeden den nám určitá okolnost bude vadit a hned druhý den ji nebudeme řešit a kočce povolíme. Platí to také při hře. Někdy kočka ztratí zábrany a hra už přestává být hrou. Drápky a zuby jsou velmi ostré a dokáží velmi nepříjemně zranit. Když k tomu dojde, je nutné to dát najevo a říci např. „AU,“ to bolí.

Nejen o výchově už v reportáži, která vám zodpoví i tyto otázky:
- Jak dlouho je kočka březí a jak vypadají první dny narozených koťat?
- Kdy je vhodné koťata odstavit od matky?
- Jak je to s kontaktem s jinými zvířaty?
- Dá se kočka vychovat nebo dokonce vycvičit?
- Jak to je s kočičí stravou? Liší se krmivo pro koťata svým složením?

 Loskuták soutěž: BEST

Zahrada jako ze škatulky: Kdo vyhrál poukaz v hodnotě 20.000 Kč? »

BEST, a.s., je největším českým výrobcem betonových stavebních prvků pro venkovní a zahradní architekturu. Široký sortiment dlažeb pro terasu i pergoly, schodiště, palisády, odvodňovací žlaby, opěrné zdi i zdící systému. Pořídíte u nich vše, aby váš exteriér jenom zářil. A jeden šťastlivec s Loskutákem vyhrál poukaz v hodnotě 20. 000 korun na nákup v BESTu. Jste to vy? více»
Rady ptáka Loskutáka

NEJNOVĚJŠÍ DÍL: Rady ptáka Loskutáka - 17. 3. 2018 »

Abyste se nenudili, je tu pořad pro kutily! Plný rad, inspirace a nápadů pro zahrádkáře, kutily i chovatele. Odpoví vám na vše, o vás zajímá a s moderátorem Petrem Rychlým. více»
Loskuták: Salát s vodnicí

RECEPT: Salát s vodnicí, zauzeným pstruhem a křenovou šlehačkou »

Co takhle zkusit něco, co až tak neznáte? Neznamená to, že vám to nemusí chutnat! Uzený pstruh s vodnicí, která chuťově připomíná mix ředkvičky a kedlubny je správnou volbou. Tato kombinace mile překvapí, tak do toho. více»
Loskuták - 609. díl - 4

Teddy králíčci »

Teddy králíček je téměř ideální bytový mazlíček. Navíc je strašně rozkošný! Přesvědčte se sami. více»
Loskuták - 609. díl - 5

Netradiční a originální barevná květinová aranžmá. Musíte vidět! »

Po zimě, která působí poměrně šedivým dojmem, je dobré rozsvítit interiér živými květinami a veselými barvami. Ukážeme si netradiční a přitom jednoduché nápady, jak nápaditá květinová aranžmá vytvořit. A dopomůžou nám k tomu třeba i takové bonbóny! více»
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře