Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Kočky bezesporu patří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Víte o nich ale vše? Zjistěte s námi podrobné informace o jejich chovu, péči i výchově!

Vše o KOŤATECH a jejich výchově

Vložit video na:

Kočky bezesporu patří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Víte o nich ale vše? Zjistěte s námi podrobné informace o jejich chovu, péči i výchově!

Kočka není pes, takže nemůžeme očekávat stejných výsledků při výcviku, ale to v žádném případě neznamená, že se nemáme výchově a výcviku věnovat. Naopak. Kočka potřebuje jasná pravidla, a pokud je nenastavíme a nebudeme dodržovat, tak se může stát, že nám nějaké aspekty chování kočky můžou v budoucnosti vadit.

V žádném případě kočky netrestáme fyzickými tresty. Narušil by se tak vztah kočky a člověka a kočka by nám mohla přestat důvěřovat. Také nemá smysl řešit nějakou „nehodu“ dvě hodiny poté, co se stala. Je třeba jednat okamžitě. Ideální variantou je důrazné „NE“ nebo třeba tlesknutí. Ve výchově kočky musíme být trpělivý a hlavně stálí. Nesmí nastat situace, že jeden den nám určitá okolnost bude vadit a hned druhý den ji nebudeme řešit a kočce povolíme. Platí to také při hře. Někdy kočka ztratí zábrany a hra už přestává být hrou. Drápky a zuby jsou velmi ostré a dokáží velmi nepříjemně zranit. Když k tomu dojde, je nutné to dát najevo a říci např. „AU,“ to bolí.

Nejen o výchově už v reportáži, která vám zodpoví i tyto otázky:
- Jak dlouho je kočka březí a jak vypadají první dny narozených koťat?
- Kdy je vhodné koťata odstavit od matky?
- Jak je to s kontaktem s jinými zvířaty?
- Dá se kočka vychovat nebo dokonce vycvičit?
- Jak to je s kočičí stravou? Liší se krmivo pro koťata svým složením?

 Rady ptáka Loskutáka - Logo

NOVÝ DÍL: Rady ptáka Loskutka - 22. 9. 2018 »

Abyste se nenudili, je tu pořad pro kutily! Plný rad, inspirace a nápadů pro zahrádkáře, kutily i chovatele. Odpoví vám na vše, o vás zajímá a s moderátorem Petrem Rychlým. více»
Elektrický vysavač oken Windomatic Power Boost od Vileda

Jednoduše a dokonale čistá okna. VYHRAJTE vysavač Windomatic od Viledy »

Tři z vás mohou s pořadem Rady ptáka Loskutáka vyhrát praktický a účinný elektrický vysavač oken Windomatic Power Boost Complete Set od společnosti Vileda! Mytí oken se rázem stane zábavou. Tak soutěžte. více»
Soutěž s Loskutákem a AC Heating

SOUTĚŽ O POBYT v hodnotě 10 000 Kč! Kdo si zajede odpočinout do hotelu Rohanov na Šumavě? »

Tentokrát jste s Loskutákem a společností AC HEATING, předního prodejce tepelných čerpadel pro rodinné a bytové domy, soutěžili o pobyt v hotelu Rohanov na Šumavě v hodnotě 10.000 korun! Kdo vyhrál? více»
Loskuták soutěž: Akumulátorový vyžínač Einhell

Kdo vyhrál s Alzou skvělého pomocníka na zahradu, vyžínač Einhell? »

Nejen pro vysokou trávu v nedostupných místech vaší zahrady dokonale poslouží akumulátorový vyžínač Einhell, který do soutěže Loskutáka věnovala společnosti Alza.cz a.s. Zkoušeli jste štěstí, jste mezi výherci? více»
Soutěž Loskuták: Ultramat Turbo od Viledy

V mžiku oka čistá a suchá podlaha. Kdo vyhrál Ultramat Turbo od Viledy? »

Tři z vás mohli vyhát set plochého mopu s kbelíkem se šlapacím pedálem pro snadné ždímání bez námahy. Vhodný je pro všechny typy tvrdých podlah, speciální vlákna perfektně vyčistí podlahu, pohltí a setřou mastnotu i šmouhy, odstraní i zaschlé nečistoty. Zkoušeli jste štěstí, jste mezi výherci? více»
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře