Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Kočky bezesporu patří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Víte o nich ale vše? Zjistěte s námi podrobné informace o jejich chovu, péči i výchově!

Vše o KOŤATECH a jejich výchově

Vložit video na:

Kočky bezesporu patří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Víte o nich ale vše? Zjistěte s námi podrobné informace o jejich chovu, péči i výchově!

Kočka není pes, takže nemůžeme očekávat stejných výsledků při výcviku, ale to v žádném případě neznamená, že se nemáme výchově a výcviku věnovat. Naopak. Kočka potřebuje jasná pravidla, a pokud je nenastavíme a nebudeme dodržovat, tak se může stát, že nám nějaké aspekty chování kočky můžou v budoucnosti vadit.

V žádném případě kočky netrestáme fyzickými tresty. Narušil by se tak vztah kočky a člověka a kočka by nám mohla přestat důvěřovat. Také nemá smysl řešit nějakou „nehodu“ dvě hodiny poté, co se stala. Je třeba jednat okamžitě. Ideální variantou je důrazné „NE“ nebo třeba tlesknutí. Ve výchově kočky musíme být trpělivý a hlavně stálí. Nesmí nastat situace, že jeden den nám určitá okolnost bude vadit a hned druhý den ji nebudeme řešit a kočce povolíme. Platí to také při hře. Někdy kočka ztratí zábrany a hra už přestává být hrou. Drápky a zuby jsou velmi ostré a dokáží velmi nepříjemně zranit. Když k tomu dojde, je nutné to dát najevo a říci např. „AU,“ to bolí.

Nejen o výchově už v reportáži, která vám zodpoví i tyto otázky:
- Jak dlouho je kočka březí a jak vypadají první dny narozených koťat?
- Kdy je vhodné koťata odstavit od matky?
- Jak je to s kontaktem s jinými zvířaty?
- Dá se kočka vychovat nebo dokonce vycvičit?
- Jak to je s kočičí stravou? Liší se krmivo pro koťata svým složením?

 Rady ptáka Loskutáka

NEJNOVĚJŠÍ DÍL: Rady ptáka Loskutáka - 17. 3. 2018 »

Abyste se nenudili, je tu pořad pro kutily! Plný rad, inspirace a nápadů pro zahrádkáře, kutily i chovatele. Odpoví vám na vše, o vás zajímá a s moderátorem Petrem Rychlým. více»
Soutěž s Loskutákem: O voucher na pobyt v hotelu Rohanov

VYHRAJTE DOVOLENOU: Soutěžte o poukaz na pobyt pro dvě osoby v hotelu na Šumavě! »

Máte dost práce i shonu a rádi byste si na pár dní dopřáli odpočinek? Kdo by nechtěl, že? Tak zkuste vyhrát pobyt v hotelu Rohanov na Šumavě v hodnotě 10.000 korun od společnosti AC HEATING, předního prodejce tepelných čerpadel pro rodinné a bytové domy. Jak na to? více»
Úklidový mop Ultramax set box značky Vileda

ÚKLID ZA CHVÍLI A NA JEDNIČKU: Kdo s Loskutákem vyhrál úklidový mop Ultramax set box? »

Tři z vás mohli vyhrát skvělý set na úklid: Ultramax mop s kbelíkem pro snadné ždímání. Dva druhy speciálních vláken setřou mastnotu i šmouhy a lépe odstraní i zaschlé nečistoty. Plochý mop s power zónou odstraní špínu mnohem snadněji a je vhodný na všechny druhy tvrdých podlah. Bude právě váš? Tady jsou výherci. více»
ušetřeno

Zaručený recept, jak ušetřit za vytápění tisíce korun ročně »

Nosíte tři vrstvy pletených kousavých svetrů od babičky, na nohách huňaté ponožky a spíte po péřovými peřinami, které váží snad deset kilo, jen abyste nemuseli pootočit hlavicí u radiátoru směrem doprava, a následně čelit nedoplatkům za energie? Toho už bylo dost. Když se budete řídit těmito 5 radami, snížíte své účty o tisíce korun ročně, a zároveň budete v teple. více»
Multifunkční vodní vysavač Vivenso

Pohádkový úklid: Kdo vyhrál VODNÍ VYSAVAČ Vivenso v hodnotě 22 690,- Kč? »

S novými díly Loskutáka se vrací i skvělé soutěže. O čistou domácnost a zároveň také čistý a svěží vzduch se postará multifunkční vodní vysavač Vivenso od společnosti Ampuro v hodnotě 22.690 Kč. Uklidíte jednoduše, efektivně a postaráte se rovnou i o lepší klima u vás doma. Měli jste šanci tuto moderní novinku vyhrát, kdo měl štěstí? více»
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře