Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

O tom, že solární panely šetří energii, se ví. Nově ji však můžete ušetřit i díky solárním taškám! Zjistěte více v této reportáži o tomto novém solárním systému, který využívá solární energii k současné podpoře vytápění a výrobě elektrického proudu.

Jak ušetřit za energii?

Loskuták - 30.11. - Jak ušetřit za energii?

Vložit video na:

O tom, že solární panely šetří energii, se ví. Nově ji však můžete ušetřit i díky solárním taškám! Zjistěte více v této reportáži o tomto novém solárním systému, který využívá solární energii k současné podpoře vytápění a výrobě elektrického proudu.

Nejenže solární tašky pěkně vypadají, ale jejich hlavní výhodou oproti solárním panelům je možnost přímého hašení při požáru.

Tento nový solární systém využívá solární energii k současné podpoře vytápění a výrobě elektrického proudu. Lze ho umístit na všechny střechy, a to i tam, kde ochrana památek nebo komplexní tvary střech vyžadují náročná řešení. Fotovoltaické moduly jsou integrovány do pálené střešní tašky a tvoří tak jednotné prostředí střechy bez dalších rušivých nebo viditelných prvků. Kabely jsou položeny pod pokrytí, nejsou viditelné a nejsou přímo vystaveny povětrnostním vlivům. Uspořádání modulů zaručuje maximální výkon, aniž by mohly vrháním stínů vzniknout velké ztráty výkonu.

Fotovoltaický panel sestává z jednotlivých monokrystalických buněk, které jsou vzájemně spojené do série. Fotovoltaický modul se skládá ze 4 dohromady spojených jednotlivých panelů, které vykazují jmenovitý výkon každý po 6,25 Wp. Tím je výkon na modul 25 Wp. Na m2 střešní plochy z pálených tašek tedy vykazuje výkon 75 Wp. Čtyřčlenná rodina spotřebuje průměrně za rok řádově 3500 až 6000 kWh elektrické energie, a k tomu je potřeba 45 až 80 m2 solárních střešních tašek.

Montáž se provádí bez dodatečných nástrojů současně s pokrýváním nových pálených střešních tašek. Při tom se do střechy z pálených tašek nevrtají žádné otvory nebo se nepoužívají jiné montážní pomůcky. Střecha zůstává na 100% těsná. Řešení je koncipováno tak, aby při odpovídající přípravě bylo kdykoli a bez velkých dodatečných nákladů možné rozšíření fotovoltaického zařízení pomocí solárních střešních tašek.
 

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku
Kolečko

Jak efektivně na přípravu stavby ve svahu? S motorovým kolečkem! »

Pozemek ve svahu má nespornou výhodu v pěkném výhledu, ovšem stavba na něm už přináší úskalí. Technika se někdy do špatně přístupného terénu nedostane, a tak veškerý materiál musíme složit buď pod kopcem nebo ručně vynosit. V této reportáži si ukážeme, že i tato situace má své řešení - práci nám usnadní motorové kolečko! více»
Loskuták - 614. dil - 2

Výměna střešní tašky a oprava okapu »

Při první návštěvě chaty po zimě kdekdo z nás zjistí, že střešní krytina nebo okapové svody nejsou úplně v pořádku. Často se stává, že mrazem a i z jiné příčiny popraskalo několik střešních tašek. Případně, že kape prorezavělý okap. Ukážeme si, jak tyto drobné závady odstranit. více»
Loskuták - 613. díl - 9

Jak se bydlí ve srubu »

V této reportáži vám přiblížíme výhody a nevýhody bydlení v dřevostavbě, konkrétně v dřevěném srubu. více»
Loskuták - 612. díl - Štukování

Štukování nejen pro profesionály »

Jednou z metod, kterou je možné upravit povrch stěny, je štukování. Seznámíme vás se štukovou omítkou, jejími vlastnostmi a způsobem, jak s ní pracovat. Zaměříme se také na rozdíly mezi již připraveným štukem a suchou směsí. více»
Loskuták - 611. dil

Snadné i praktické rozdělení prostoru »

V této reportáži vás seznámíme s možností využití sádrokartonů při bytových úpravách. Co vše s nimi lze vybudovat? Nejen o tom už ve videu. více»
17 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

IVa 13:59 22.09.2015
Ráda bych se na reportáž podívala, ale bohužel mi nejde spustit :( děkuji za radu