Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Po prázdninách se vracíme do našeho skleníku. Část zeleniny je již sklizená. Na polovině plochy proto zůstává volný záhon, který se připravuje na podzimní výsevy a výsadbu. Na druhém záhoně právě bohatě dozrávají papriky. U mnohých paprik se právě...

Péče o papriky ve skleníku a sklizeň

Rady ptáka Loskutáka - 9. 9. 2007 - Papričky

Vložit video na:

Po prázdninách se vracíme do našeho skleníku. Část zeleniny je již sklizená. Na polovině plochy proto zůstává volný záhon, který se připravuje na podzimní výsevy a výsadbu. Na druhém záhoně právě bohatě dozrávají papriky. U mnohých paprik se právě v průběhu dozrávání mění radikálně barva. Ukážeme si, jak správně trhat plody (nůžky nebo volně rukou), jak v současné době pečovat o rostlinu a jak naložit s rostlinami odplozenými (nechat na místě, hodit na kompost, kdy...).

Paprika je vysoce teplomilná rostlina, proto ve skleníku dosáhneme mnohem bohatší a vyrovnanější sklizně. Na záhonech bude především paprika Habanero.

Papriku již můžeme sklízet, když má zelené nedozrálé plody. Právě v nich najdeme vysoký obsah vitaminu C. Plody v plné botanické zralosti, kdy jsou vyzrálá semena a plody se vybarvují žlutě nebo červeně sklízíme papriku koncem srpna a v září. Při správné péči budeme papriky sklízet ještě v říjnu. Paprika patří mezi zeleniny s dlouhým vegetačním obdobím (150-200 dnů). Je velmi náročná na pravidelnou zálivku. Neopomíjíme ani hnojení, velmi dobře se pracuje s rozpustnými krystalickými hnojivy pro kvetení a plod.

Postrachem paprik jsou mnohem více živočišní škůdci, než houbové choroby. Rády je vyhledávají mšice a svilušky. Prevencí je dostatečná vlhkost vzduch a pravidelné větrání ve skleníku. Pomohou také lepové destičky na živočišné škůdce. Při silném napadení musíme sáhnou po postřiku.

V případě, že odplozené rostliny nejsou napadeny plísní, dáváme je na kompost, ale to ještě bude zadlouho. Ve skleníku nenecháváme povalovat zbytky žádných rostlin. Vždy se mohou stát zdrojem pozdější infekce nebo nalákají aspoň slimáky.

Brambory jako zahušťovadlo

Výsadba brambor do nádob »

Možná také máte okrasnou zahrádku, ale nepohrdli byste vlastními brambůrkami. Nejedná se o nemožné přání! Brambory lze vypěstovat nejen na záhoně, ale také v nádobách. A jak na to, odhalí tato reportáž. více»
Hnojení

Pikýrování a mykorhiza »

Často rostliny sužují nejrůznější houbové choroby, které zahradníky spíše děsí. Přesto existují houby s opačným efektem, tedy rostlinám napomáhají zdárnému růstu. A o tom už je tato reportáž. více»
Bazalka je nepostradatelná především v italské kuchyni

Posvátní bazalka a další bazalky »

Bazalka je velmi zdravou a chutnou bylinkou, kterou si dochucujeme saláty i těstoviny. Výborná je i do čajů a k dalším pokrmům. Podporuje trávení a má další výborné vlastnosti. O tom už je naše reportáž, ve které vám představíme bazalku posvátnou! více»
Salátové okurky

Sortiment skleníkových okurek »

Nebaví vás konzumace okurek bez chuti? Vypěstujte si vlastní! Náš odborník vám poradí tak, že to hravě zvládnete. Mrkněte se. více»
Česnek

Výsadba česneku »

O užitečnosti česneku nelze pochybovat, je to prastará kulturní a léčivá rostlina, která provází lidstvo již 4 tisíce let. Jednoznačně má velké zastoupení i v tradiční české kuchyni. Proto si ukážeme, jak vysadit kvalitní český česnek. více»
4 hlasů
Vaše hodnocení