Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Po prázdninách se vracíme do našeho skleníku. Část zeleniny je již sklizená. Na polovině plochy proto zůstává volný záhon, který se připravuje na podzimní výsevy a výsadbu. Na druhém záhoně právě bohatě dozrávají papriky. U mnohých paprik se právě...

Péče o papriky ve skleníku a sklizeň

Rady ptáka Loskutáka - 9. 9. 2007 - Papričky

Vložit video na:

Po prázdninách se vracíme do našeho skleníku. Část zeleniny je již sklizená. Na polovině plochy proto zůstává volný záhon, který se připravuje na podzimní výsevy a výsadbu. Na druhém záhoně právě bohatě dozrávají papriky. U mnohých paprik se právě v průběhu dozrávání mění radikálně barva. Ukážeme si, jak správně trhat plody (nůžky nebo volně rukou), jak v současné době pečovat o rostlinu a jak naložit s rostlinami odplozenými (nechat na místě, hodit na kompost, kdy...).

Paprika je vysoce teplomilná rostlina, proto ve skleníku dosáhneme mnohem bohatší a vyrovnanější sklizně. Na záhonech bude především paprika Habanero.

Papriku již můžeme sklízet, když má zelené nedozrálé plody. Právě v nich najdeme vysoký obsah vitaminu C. Plody v plné botanické zralosti, kdy jsou vyzrálá semena a plody se vybarvují žlutě nebo červeně sklízíme papriku koncem srpna a v září. Při správné péči budeme papriky sklízet ještě v říjnu. Paprika patří mezi zeleniny s dlouhým vegetačním obdobím (150-200 dnů). Je velmi náročná na pravidelnou zálivku. Neopomíjíme ani hnojení, velmi dobře se pracuje s rozpustnými krystalickými hnojivy pro kvetení a plod.

Postrachem paprik jsou mnohem více živočišní škůdci, než houbové choroby. Rády je vyhledávají mšice a svilušky. Prevencí je dostatečná vlhkost vzduch a pravidelné větrání ve skleníku. Pomohou také lepové destičky na živočišné škůdce. Při silném napadení musíme sáhnou po postřiku.

V případě, že odplozené rostliny nejsou napadeny plísní, dáváme je na kompost, ale to ještě bude zadlouho. Ve skleníku nenecháváme povalovat zbytky žádných rostlin. Vždy se mohou stát zdrojem pozdější infekce nebo nalákají aspoň slimáky.

Nejvíce v Česku zdražily brambory

Brambory: Jak se vyznat v sortimentu »

Brambory si jednoznačně zasluhují důležité místo v našem jídelníčku. Obsahuji 80 % vody a 20 % sušiny a bílkoviny. Ty řadíme mezi nejkvalitnější rostlinné bílkoviny vůbec. Na co bychom si měli dávat při výběru pozor? více»
Záhony

Podzimní užitková zahrada »

Víte, které koření na zahradě přezimuje a které ne, co ostříhat a co ne? Podívejte se, co můžete zužitkovat. Nechybí ani tipy na pozdní výsevy. více»
Zelené rajče

Rajčata netradičně »

Rajčata patří v řebříčku oblíbené zeleniny jednoznačně na vrchol. Donedávna měla poměrně jednotný vzhled a barevným oživením ke klasické červené byla jasně žlutá. Aktuální odrůdy však vykazují opravdu rozmanité tvary – kulaté, ovály, různě protáhlé i dokonce se špičatými konci. Ani v barvě už nevystačíme se dvěma! více»
Brambory jako zahušťovadlo

Výsadba brambor do nádob »

Možná také máte okrasnou zahrádku, ale nepohrdli byste vlastními brambůrkami. Nejedná se o nemožné přání! Brambory lze vypěstovat nejen na záhoně, ale také v nádobách. A jak na to, odhalí tato reportáž. více»
Česnek

Výsadba česneku »

O užitečnosti česneku nelze pochybovat, je to prastará kulturní a léčivá rostlina, která provází lidstvo již 4 tisíce let. Jednoznačně má velké zastoupení i v tradiční české kuchyni. Proto si ukážeme, jak vysadit kvalitní český česnek. více»
5 hlasů
Vaše hodnocení