Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Teplovzdušné solární panely jsou účinným pomocníkem při boji s vlhkostí, plísní a zatuchlým vzduchem na chatách, chalupách, v rekreačních objektech, sklepech, garážích, domech, karavanech a dalších. Hlavními funkcemi je právě větrání, odvlhčování ...

Teplovzdušný solární panel

Vložit video na:

Teplovzdušné solární panely jsou účinným pomocníkem při boji s vlhkostí, plísní a zatuchlým vzduchem na chatách, chalupách, v rekreačních objektech, sklepech, garážích, domech, karavanech a dalších. Hlavními funkcemi je právě větrání, odvlhčování a temperování – to vše při bezplatném provozu, nezávislém na elektrickém připojení.

Tento zcela jednoduchý systém je poháněn a řízen pouze sluncem, takže jeho provoz nezatěžuje ani rodinný rozpočet a ani životní prostředí.

Teplovzdušné solární panely lze umístit jak na zeď, tak i na střechu. Instalace je jednoduchá, takže ti šikovnější to zvládnou i sami. Optimální umístění panelu je na místě orientovaném co nejvíce na jih, kde nedopadá stín z okolních stromů, domů aj. Při umístění na zeď je třeba počítat s případným stínem z přesahu střechy.

V samotném solárním panelu je umístěna solární buňka a na zadní perforované stěně ventilátor. Při každém slunečním svitu začne solární buňka vyrábět proud potřebný ke spuštění a chodu ventilátoru. Zadní stranou panelu se do panelu nasaje čerstvý vzduch z venku, uvnitř panelu se ohřeje a ventilátor ho následně vžene dovnitř do chaty, domu aj. Tím, že celý systém funguje na bázi přetlaku, není potřeba dalších rozvodů uvnitř domu. Pokud je potřeba dostat čerstvý a temperovaný vzduch do více místností, stačí mezi nimi nechat otevřené dveře.

Temperovaný a čerstvý vzduch, který teplovzdušný panel vhání dovnitř a vytlačuje vlhký a zatuchlý vzduch netěsnostmi ven. Pokud je dům hodně utěsněný, může použitý vzduch také uniknout ven otvory, jako je např. digestoř s odtahem ven, komíny a jiné ventilace. Před instalací je velmi důležité si rozmyslet umístění vstupní vzduchové trysky, právě aby nebyla v těsné blízkosti těchto otvorů, aby temperovaný vzduch tudy nevylétl hned ven.

Výběr velikosti panelu závisí na velikosti prostoru, který je potřeba provětrávat a temperovat. Panel s výkonem 200W je určený pro prostory do 20m² a zvyšuje teplotu oproti venkovní teplotě o cca. 11°C. Panel s výkonem 500W se hodí do prostor nepřesahující 40m². Největším model s výkonem 2200W je vhodný do prostor do 140m² a zvyšuje teplotu až o 40°C. To znamená, že pokud je venku -20°C, bude do domu vháněn vzduch temperovaný na 20°C.

Tím, že solární panel zajistí cirkulaci temperovaného vzduchu uvnitř objektu, zamezí zároveň i usazování vlhkosti uvnitř domu a tím i vzniku plísní. Pokud je někdo zvyklý zazimovat chalupu na podzim a vypnout všechny přípojky, může být po instalaci teplovzdušného panelu při návratu na jaře příjemně překvapen čerstvě provětranou chalupou. Je vyzkoušené, že výsledek je patrný i v zimním období, kdy je doba slunečního svitu kratší. I pár hodin slunečního svitu stačí k tomu, aby se objekt provětral a zamezilo se usazování vlhkosti.
 

V rreportáži si předvedeme montáž panelu. Pak jeden již nainstalovaný panel si ukážeme a panel si také podrobně prohlédneme.

 

Přečtěte si také:
Solární žaluzie

 
 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku21 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Taky jsem naletěl 20:13 29.01.2018
Měl jsem kolektor od Topim.zdarma a vůbec nefungoval, nevěřte tomu, co uvádějí na svých stránkách - nic z toho není pravda. Navíc k výrobku nedostanete ani návod, ani fakturu, takže ho pak nemůžete ani reklamovat. Chcete ušetřit za vytápění? Tak firmě Topímzdarma se vyhněte velikým obloukem!
Boris 11:30 23.01.2018
jj realizovali jsme loni koupeno 1x1,5 nástěnný - teplovzdušný solární panel od www.topimzdarma.cz

<a href="http://www.topimzdarma.cz/teplovzdusne-sola... solární panely kolektory využití - TopimZdarma.CZ</a>
Eva KElbichová 12:42 20.01.2016
My máme kolektor od topimzdarma.cz a jsme moc spokojeni.
Teplovzdušný solární kolektor nám topí, a větrá domek.
Super, že to běhá bez provozních nákladů.
reskator 21:19 02.08.2015
http://mikim.rajce.idnes.cz/Teplovzdusny_panel_jak...
EshopElektronika.cz 09:42 02.03.2015
Ceny i rozměry najdete zde: http://www.eshopelektronika.cz/produkty/solarventi
Motlová 17:52 28.02.2015
Zajímala by nás cena a jak jsou panely velké. Děkuji.
Jirka Broum 11:09 23.01.2015
Přinášíme vámnávod na domácí výrobu teplovzdušného kolektoru panelu:

http://www.topimzdarma.cz/Vyroba-telovzdu...
FuneralDog 22:47 26.07.2012
:-D cena začí ná na 11.000 - 40.000 !!! A je to založené na FV (solární panel), cena cca 1500 za dost kvalitní + velkej větráček do PC cena cca 450.- a roura... celé si to při troše šikovnosti postavíte za maximálně 3000.- když si koupíte i vše potřebné...
Jiri Mirvald 09:11 23.02.2012
Zajímala by mě také cena, tu nikde neuvádíte.
Marie Bartošová 23:29 15.05.2011
Mám stejný dotaz jako tazatel přede mnou.Cena .
1 2