Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V dnešní době zdražování energií většina z nás hledá způsob úspory. Možná již máte „nová“ plastová okna nebo euro-okna, ale pokud jsou již více jak 5 let stará, jejich zasklení nedosahuje dnes již standardních parametrů součinitele prostupu tepla....

Zateplení oken

Vložit video na:

V dnešní době zdražování energií většina z nás hledá způsob úspory. Možná již máte „nová“ plastová okna nebo euro-okna, ale pokud jsou již více jak 5 let stará, jejich zasklení nedosahuje dnes již standardních parametrů součinitele prostupu tepla. Taková okna trpí prostupem chladu přes sklo, ale také rosením. Právě pro tyto případy máme účinné řešení.

V této reportáži vám poradíme s tím, jak odstranit rosení a snížit tepelnou ztrátu u plastových oken a eurooken.

 

Cílem reportáže je ukázat, jak lze jednoduše zlepšit vlastnosti všech typů nových oken. Jedná se o výměnu původního skla s nedostatečnou tepelnou izolací za kvalitní dvojsklo.

Tímto způsobem lze velmi jednoduše a účinně získat tyto výhody:
- Omezení a v mnoha případech i odstranění rosení oken
- Zlepšení tepelné izolace – sníží se úniky tepla přes skla
- Zlepšení hlukové izolace
- Omezení vyhřívání místností v letních měsících
 

Těchto vlastností dosáhneme výměnou zasklení. Použijeme dvojsklo s napnutou folií uprostřed izolačního skla. Tzn., že v konečném důsledku jde o třívrstvý systém se dvěma oddělenými komorami (podobně jako u trojskla).
Do okenních rámů uzpůsobených pro izolační dvojskla není možné namontovat trojsklo, proto je toto sklo výborným řešením. Izolační dvojsklo s folií má parametry trojskla při zachování tloušťky a hmotnosti dvojskla. Hodnota prostupu tepla U = 0,6 W/m2K zaručí nejen příjemný pocit tepelné pohody v zóně kolem okna, ale také úsporu energie a výrazné omezení rosení oken.

 

Během reportáže si názorně ukážeme výměnu ve stávajícím plastovém rámu normálního dvojskla za dvojsklo s napnutou folií.

1. Stávající stav:
Reportáž by měla začít ukázkou stávajícího stavu plastového okna u zákazníka, kterého trápí rosení oken. Jedná se o plastová okna, velkou prosklenou stěnu v obývacím pokoji. Již na místě by část oken byla vyměněna a ostatní ponechána v původním stavu – možnost zaměření termokamerou, kterou vlastníme – (ihned jsou patrné úniky). Nebo změření povrchových teplot původních skel před montáží a nových skel po montáži. Vyjmenujeme, z jakého důvodu se sklo mění…, informace o použitém skle…


2. Průběh montáže:

Jakým způsobem se výměna skel provádí – praktická ukázka


3. Stav po montáži:
Zhodnocení stavu po montáži, vyjmenování výhod:
- Zamezilo se rosení oken
- Zlepšila se tepelná izolace
- Zlepšila se protihluková izolace
- Příjemný pocit v letních měsících – místnost se nepřehřívá

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Patrik 09:51 24.10.2014
PKS okna, jedno sidlo maji ve Žďáru nad Sázavou :)
Vit 07:29 19.04.2011
V současné době se mi v zimě a v koupeně celoročně rosí všechna okna podkrovního bytu. Lze použít i u střešních oken, kde tl.dvojskla je 20mm? Pokud ne, jaká je minimální tloušťka zasklení pokud bych to chtěl pro střešní okno.?
Peter 20:58 15.03.2011
Viete mi poradiť aká firma dodáva také sklá. Môže byť aj zo Slovenska ak nie tak aj z ČR. Alebo kontakt na danú firmu ?
Patas 16:02 28.02.2011
tady jsou vaše odpovědi.
http://kutilska.poradna.net/q/view/16986... si ještě přičíst práci technika za výměnu skel,na tom se dá docela ušetřit.Taky pokud si obědnáte sklo sám a ne přes výrobce oken,který na prodeji taky vydělá.
tomas 21:42 26.02.2011
to jsou jen keci
Igor 20:13 26.02.2011
To Patas a na kolik to vyjde?
Patas 10:46 26.02.2011
Taky zapoměli říct,že trojskla se tam dát můžou,pokud máte pětikomoráče,které jsou tady víc jak 7 let.2Sklo se vymění za trojsklo a dá se slabší lišta.A je to mnohem levnější a to už se vyplatí.Žádný nový (drahý)profil nepotřebujete!!!Je to jenom o tom jak obrat lidi o prachy.Trojskla dáváme do 5-komoráčů běžně.
zdenda 19:50 22.02.2011
Alespon tam dejte stranky firmy která se tim zabývá.
Petronius 20:16 21.02.2011
Pěkné, pěkné, ale zapomněli říci, že takové sklo s heat-mirror stojí kolem 3000 Kč/m2.
Takže pro většinu 2skel se výměna za něj nevyplatí, jelikož se investice vrátí až za 30 i více let!