Pěstujeme Bio zeleninu a ovoce

Aktualizováno 03.04.2016


Nejvíce péče věnujeme produktům určeným pro děti, ale výraz bio má stále větší dosah. Stalo se samozřejmostí, že si hlídáme prostředí, ve kterém roste naše potrava. Nejde zde o módu, ale o naše zdraví. Právě doma máme ideální možnost k pěstování bez nežádoucích zbytků.

K dispozici je již jedinečná ucelená řada pro pěstování blízké přírodě, která respektuje přísná pravidla pro ekologické zemědělství.

Protože půda je grunt, začneme od substrátu. Naprosto jednoduché je použít universální substrát této řady, určené pro ekologické pěstování, do nádob nebo pěstebních pytlů. Zde se nejčastěji pěstují rajčata nebo také fazole. Naležato položený pytel substrátu můžeme přímo bez dalších úprav použít také k pěstování v menším množství např. salátů, listové zeleniny (mangold), bylinek, ale také např. tykví. Další možností je zhotovit vysutý záhon nebo ohraničený záhon, kde jej vymezíme zábranou (plůtkem) a prostor vysypeme substrátem.

A z čeho substrát sestává?
Unikátní jemný přírodní substrát je složený z rašeliny, kokosového vlákna a jílu, reakci má upravenou
přírodním vápencem. Kromě pěstování zeleniny a ovoce v nádobách i volné půdě je vhodný i pro přesazování sazenic květin a zeleniny. Unikátní struktura zajišťuje optimální provzdušnění. Dále obsahuje ekologické hnojivo, které v počáteční fázi nastartuje růst. Má vysokou nasáklivost a následně schopnost výborného hospodaření s vodou.

Důležité je následné hnojení – minerální hnojiva jsou silným zdrojem zbytků v půdě i produktech. Pro rostliny, které to snesou, použijeme organický hnůj. Určitě ale nezapomeneme na organické hnojivo pro zeleninu na zeleninové záhony a organické hnojivo pro jahody, které poslouží také na drobné ovoce jako rybíz, angrešt, maliny atd. Obě představují vysoce kvalitní přírodní organická hnojiva ve formě granulek.
Živiny se uvolňují pozvolně a rovnoměrné; hodí se pro základní hnojení pro vytvoření bohatého kořenového systému a rychlejší příjem vody a živin. Optimální složení podporuje nárůst rostlin, tvorbu a vyzrávání plodů. Dusík se uvolňuje postupně,. Nedochází tedy k obávaným reziduím. Má také nízký obsah chloridů. Obsaženeé organické látky stimulují biologickou aktivitu půdy. 1 balení (1,5kg) vystačí na cca 15-150 m2.

K okamžitému dodání živin v průběhu vegetace používáme kapalné naturální hnojivo. Snadno se aplikuje v zálivce. BIO hnojivo je určeno pro precizní přihnojování zeleniny, ovoce, bylinek, révy, keřů, stromů a okrasných rostlin doma i na zahradě. Zhruba 50% dusíku rostliny přijímají během prvních dvou týdnů, zbytek v průběhu dalších 2-4 týdnů. Organické látky stimulují biologickou aktivitu půdy. Rostliny snadno také přijímají důležité stopové prvky. Obsah chloridů je nízký. Připravuje se snadno - 1víčko (15ml) dáme do 1 l vody a zaléváme v dvoutýdenních intervalech. Může se také aplikovat na list postřikem, nepoškozuje listy. Také se používá do kapkové závlahy.

Nemusíme si nalhávat, že se budou našim produktům při zdravém pěstování vyhýbat škůdci. Máme k dispozici přírodní postřik, unikátní BIO koncentrát vyrobený ze směsi přírodní olejů z indického stromu Pongamia pineta. Účinkuje na mšice, molice, svilušky, třásněnky, červce – puklice i jejich přezimující formy. Přípravek navíc škůdce odpuzuje, nechutná jim, nedochází k požerům. Používá se pro okrasné rostliny včetně bylinek, papriky, rajčata, okurky, tykve, jádroviny, angrešt, vinnou révu, jehličnaté dřeviny, peckoviny i chmel. Neškodí užitečným organismům. Aplikuje se snadno odměrkou do vody 100ml na cca 3,3-5 l a stříká se. Ochranná lhůta je pouze 1 den.
 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz

KUSUDAMA

KUSUDAMA

Marta Svobodová nám představí techniku japonského skládání papíru – jeden z…