Vysokotlaké čištění

Aktualizováno 29.02.2016


Ukážeme si praktické využití vysokotlakého čističe, který je vhodný pro časté používání okolo domu pro střední až silné znečištění větších ploch jako jsou např. fasády domů, terasy a cestičky nebo mytí vozidel.

Právě široké možnosti využití jsou hlavní předností tohoto přístroje. Vysokotlaký čistič jednoduše připojíte na hadici s vodou, zapojíte do elektrické zásuvky a můžete začít čistit.

S obyčejnou zahradní hadicí je velmi obtížně a zdlouhavé vyčistit chodník, dlažbu, sekačku na trávu nebo bazén. A právě od toho jsou tu vysokotlaké čističe. S ním lze samozřejmě umýt i jízdní kola, motocykly a automobily. Jejich efektivitu jistě ocení každý zahrádkář nebo chalupář například také při čištění skleníku nebo střešní krytiny.

K vysokotlakovým čističům patří rovněž bohaté příslušenství a nejrůznější nástavce, které z něj dělají univerzálního pomocníka. Všechny nástavce, trysky a kartáče si ukážeme.

Vysokotlaký vodní paprsek může být při neodborném
používání nebezpečný. Nikdy se s ním nesmí mířit na osoby, zvířata, elektrickou výstroj pod napětím ani na zařízení samotné.

Mytí automobilu:
Pěnovací tryska+pěnovač
Rotační kartáč +čisticí prostředek

Čištění dlažby:
Nástavec na čištění ploch

Čištění okapů:
Sada na čištění okapů a potrubí, nástavec na těžce přístupné plochy

Mytí jízdního kola:

Kartáč na mytí ráfků+ čisticí prostředek

Mytí zahradního nábytku:

Čisticí prostředek na mytí plastů+mycí kartáč

Čištění fasády:

Rotační tryska+čisticí prostředek na mytí kamene a fasády

Také si předvedeme, že tlaková myčka umí přisávat vodu např. z nádrží, sudu atd., takže lze používat pro čištění např. dešťovou nebo užitkovou vodu pro mytí s tlakovou myčkou, ovšem v tom případě je zapotřebí používat dodatečný jemný vodní filtr umístěný na vstupu do přístroje.

Pro dokonalé čištění lze také použít čisticí prostředky. Ty musí být určené přímo pro tlakovou myčku a biologicky odbouratelné, neboť se s odpadní vodou dostávají v naředěném množství do kanalizace.

Častým dotazem bývá, jestli je používání vysokotlakového čističe nákladné. Je to právě naopak - úspora vody oproti používání zahradní hadice je výrazná. Čištění stroje je nenáročné, po každém mytí je třeba odtlakovat tlakovou myčku. Na zimu uložit v temperované místnosti popř. do stroje nasát nemrznoucí směs.
 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz

KUSUDAMA

KUSUDAMA

Marta Svobodová nám představí techniku japonského skládání papíru – jeden z…