Magie svíček

Aktualizováno 17.04.2014


Máme tady dušičkový čas. Je zima, málo světla, jsme sklíčení a přichází špatná nálada. Někdy si pro zlepšení našeho rozpoložení rozsvítíme svíci a čekáme na zázrak. Aby se zázrak stal, je třeba držet se určitých pravidel, které se můžete naučit, a tak proniknout do problematiky magie svíček.

Od nepaměti přinášel oheň teplo, světlo, klid, bezpečí a pohodu. Ne každý měl možnost rozdělání ohniště, a tak přišla na svět svíce. Pohledem do jejího klidného plamene se naše mysl lépe soustředí a odpočívá.

Plamen svíce pohlcuje kouř, spaluje drobný prach, vydává příjemné teplo a světlo. To jsou jevy obecně známé. My vám chceme ukázat, jak si naše domovy projasnit a navodit atmosféru, která může být i v tomto nevlídném čase příjemná.

Při zapálení svíček se stáváme součástí malého rituálu, a proto je dobré něco málo o svících vědět. Vždy volíme lichý počet svící. Velmi důležitá je barva, postavení svící, jejich zapalování a samozřejmě jejich zhášení.

Svíce nejprve očistíme. Ve vlažné vodě rozpustíme čajovou lžičku soli a vlhkým hadříkem z přírodního materiálu, který jsme do roztoku namočili, každou svíci otřeme. Před použitím necháme cca 10 minut oschnout.

Připravíme si lichý počet svící (5, 7, 9...) barvy bílé, žluté a červené, které můžeme libovolně kombinovat. Tyto barvy nám zaručí příznivý výsledek. Na tvaru svící nezáleží. Svíce rozestavíme do malého kolečka a zapalujeme ve směru hodinových ručiček. Jako poslední se plamenem dotkneme první zapálené svíce, aby byl kruh uzavřen. Svíce necháme vyhořet alespoň do poloviny.

Tento rituál je vhodný pro relaxaci a soustředění. Očišťuje nás od vnitřního napětí, snižuje stres a posiluje energetický tok naší životní síly.

Jiný způsob je zapálení svící, které vyrovnáme do řady. K tomu potřebujeme pevnou podložku, např. prkénko na maso, lichý počet fialových svící, odstíny mohou být různé, ovšem musí být stejně vysoké. Po očištění nahřejeme spodek svíce a přilepíme na prkénko, svíce zapalujeme zleva doprava. Podložku uchopíme a otočíme směrem ke dveřím. Po několika minutách (10–15) podložku vrátíme na místo a svíce uhasíme.

Tímto způsobem jsme ochránili nás a naše domovy od negativních vlivů, jako je závist, zlá myšlenka, pomluva.

Někteří z nás milují svícny, i ty lze použít. Tady je třeba si uvědomit, jaký materiál máme v ruce:
KOV – ochraňuje před uhranutím a zesiluje magický účinek svící. DŘEVO – přírodní materiál stahuje negativní síly do matky Země. SKLO – je neutrální.

Svícny je vhodné umístit na stůl, okno, nábytek, nejvýše však do úrovně očí. I tady platí, že by měl být zachován lichý počet svící.

Zapálené svíce dokážou mnoho, naše nálada se zlepší, posílí se naše mysl a psychika si odpočine. Aby byla iluze dokonalá, doporučujeme zapálit čajovou svíci v aromalampě, kam přidáme vonné oleje rozpuštěné ve vodě.
 

Více ve videu!


 

Mohlo by vás zajímat:
Domácí vůně – použití svíček
Polévané svíčky
Lití olova
Vázy z vosku
Psychowalkmany

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku