Jak zateplit okna

Aktualizováno 16.08.2015


V letošním roce opět zdražily nejen ceny energií, ale také se zvýšila sazba DPH. Proto je třeba přemýšlet o tom, kde je možné peníze ušetřit. Co takhle vyměnit skla v oknech? Metoda je vhodná pro „nová“ plastová okna nebo eurookna, pokud jsou již více než 5 let stará, jejich zasklení nedosahuje dnes již standardních parametrů součinitele prostupu tepla. Taková okna trpí prostupem chladu přes sklo, ale také rosením. Právě pro tyto případy máme účinné řešení.

Řešením je výměna původního skla s nedostatečnou tepelnou izolací za kvalitní dvojsklo. Tímto způsobem lze velmi jednoduše a účinně získat tyto výhody:

- omezení a v mnoha případech i odstranění rosení oken
- zlepšení tepelné izolace – sníží úniky tepla přes skla
- zlepšení hlukové izolace
- omezení vyhřívání místností v letních měsících

Těchto vlastností je dosaženo díky dvojsklu s napnutou fólií uprostřed izolačního skla. Konečný výrobek má tedy třívrstvý systém se dvěma oddělenými komorami (podobně jako u trojskla). Do vašich okenních rámů uzpůsobených pro izolační dvojskla není možné namontovat trojsklo, proto je toto sklo výborným řešením.

Izolační dvojsklo s fólií má parametry trojskla při zachování tloušťky a hmotnosti dvojskla. Hodnota prostupu tepla U = 0,6 W/m2K zaručí nejen příjemný pocit tepelné pohody v zóně kolem okna, ale také úsporu energie a výrazné omezení rosení oken.

Novinkou, kterou dále představíme, je samočistící sklo:

- vytváří tepelnou pohodu v interiéru (v létě chladí, v zimě hřeje)
- odstraňuje kondenzaci na interiérové straně skla
- udržuje čistý povrch skla
- omezuje zneprůhlednění vlivem venkovní kondenzace nebo dokonce i námrazy
- 3x šetří energii (zamezením úniku tepla, větším prostupem tepla od sluneční energie, úsporou energie na svícení)
- omezuje prostup hluku
- omezuje prostup UV záření

 


 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz