Sadba papriky

Aktualizováno 28.05.2016


Únor patří k tradičním měsícům, kdy vyséváme papriky a předpěstujeme sadbu. Nebojte se ani pozdějšího termínu výsevu. Krátce si zopakujeme podmínky pro vypěstování kvalitních sazenic papriky a zaměříme se na novinky v sortimentu. A přidáme i osvědčené tipy.

Je důležité, aby rostlinky měly dostatek světla (zejména, pěstujeme-li je doma na parapetu) a vyrovnanou teplotu. Než začneme vysévat, ujasníme si, jaké papriky budeme chtít, na co je použijeme:

• na záhon pro přímý konzum (zelené) – polní odrůdy
• na zavařování v plné zralosti (červené)
• kapie
• další, méně obvyklé a lahůdkové druhy

Právě podle tohoto výběru pak volíme nákup správného semene. Předejdeme tak improvizacím i zklamání.

Pro záhony bychom z novinek doporučili např. odrůdu Amyka, která je velmi raná s menším jehlancovitým plodem smetanové barvy a s tlustou stěnou. Díky hybridnímu šlechtění se u odrůdy AMYKA podařilo potlačit výskyt antokyanových skvrn. Kromě přímého konzumu jsou plody velmi vhodné i na plnění. Osvědčenou stálicí je již odrůda Amy. Mezi kapie patří hybridní novinka Raduza F1 s tmavě červenými plody, dá se však sklízet i zelená. Konzumuje se přímo a je vynikající na konzervaci, pečení a plnění. Mezi spolehlivé kapie patří i Rafaela F1 s temnými červenými plody, povrch se snadno nepoškodí a dá se i krátce skladovat.

Mezi lahůdkami najdeme novinku beraní roh Ohnivec. Má výrazně ostřejší chuť a delší plod, v technické zralosti světle zelenou barvu. Je určen především pro sterilaci celých neporušených plodů a pro konzumaci čerstvých lusků.
Žitava je kořeninová paprika s vyšším výnosem než dosavadní sortiment. Má velmi kvalitní plody pro výrobu mleté sušené papriky.

Pro vitální sadbu určitě nebudeme šetřit na substrátu, opatříme si perfektní substrát pro výsevy a množení, vhodný je již zbavený choroboplodných zárodků. Ostatní substráty před výsevem řádně prohřejeme v troubě při 100 °C nebo chemicky dezinfikujeme. Dále potřebujeme kvalitní osivo, stálou a vysokou teplotu při klíčení, střídmou zálivku a dostatek světla.

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz

Kamélie

Kamélie

Kamélie se díky změně způsobu bydlení pěstují stále častěji. Zdaleka není tak…

Jedle

Jedle

Představíme vám jedli nejen jako tradiční lesní dřevinu, ale ukážeme vám…