Podzimní výsevy zeleniny

Aktualizováno 19.07.2016


Zelinář se nebude na podzim věnovat pouze sklizni, ale také výsevům. Navíc všichni, kteří zatím letos nestihli vytvořit zeleninový záhonek mohou právě začít.

Počátkem září vyséváme ozimé odrůdy kuchyňské cibule. Potřebujeme středně těžké půdy s dobrou zásobou živin, nikoliv však čerstvě vyhnojené mrvou. Ozimé cibule nabízejí velmi ranou sklizeň, ještě dříve, než naroste cibule ze sazečky. Využívají se buď nazeleno jako lahůdková cibulka, nebo posléze dorostou ve vyvinuté cibule. Nehodí se na dlouhodobé skladování, ale výborně vyplní právě období, kdy na běžnou sklizeň cibule teprve čekáme. S výsevem neotálíme, vyséváme právě nyní, aby rostliny dobře přezimovaly. Odrůda HIBERNA má klasický kulovitý cibulovitý tvar, jemnou ale pevnou dužninu a příjemnou cibulovitou chuť.

Další možností je výsev cibule sečky, zimní naťové cibule původem ze severovýchodní Asie. Představuje mrazu odolnou dvouletou až vytrvalou cibuli s jemnou cibulovou chutí. V porovnání s běžnou kuchyňskou cibulí má dokonce dvojnásobný obsah vitaminu C v nati a její léčebné účinky nezaostávají oproti dalším cibulovitým rostlinám. Obsažené fytoncidy a silice podporují trávení a obranyschopnost organizmu. Celoročně se sklízí nať a také je to lahodná velmi raná jarní cibulka. Často se uplatňuje v italské a čínské kuchyni a používá se podobně jako pažitka. Vyséváme ji v září přímo na záhon a posléze vyjednotíme tak, aby v hnízdě zůstaly 3–4 rostliny.

hlávkových salátů vyséváme nebo vysazujeme ozimou odrůdu HUML. Velmi dobře přezimuje. Hlávka je žlutozelená, s téměř hladkými listy a nečervená. Velmi brzy se zavíjí. Díky přizvednutým obvodovým listům ani netrpí podehníváním. V zimě však musíme záhony ochránit před zajíci. Salát patří na prosluněné místo s dobrou zásobou živin, ale opět bez čerstvého hnoje. Vyséváme mělce do řádku a po vzejití vyjednotíme anebo sejeme ve špetkách do sponu 25(30) x 25(30) cm. Vysazujeme-li sazenice, nesmíme zahrnout srdíčko zeminou.

Další možností je zimní špenát, např. WINTER RIESEN, má velké silné listy středně zelené barvy. Spolehlivě přezimuje. Díky výrazné aromatické chuti se používá také nasyrovo do salátů. Špenát nepatří na kyselé a suché půdy a větrné polohy.

Dobře přezimuje také šťovík, výživná hodnota se podobá špenátu, hojně se používá také syrový do salátů, pomazánek, připravují se z něj jarní polévky, omáčky. Dobře přezimuje a je vytrvalý, na místě se pěstuje 3–5 let. Seje se do řádků vzdálených 30–40 cm. Po vzejití se vyjednotí na 20–25 cm. Lze jej pěstovat i na mírně zastíněných místech. Při sklizni se nesmí poškodit pupen v úžlabí listů.

Kozlíček polníček
je nenáročná listová zelenina, která se podobá salátu, ale má vyšší nutriční hodnotu. Podzimní výsevy sklízíme zjara, vysévá se do řádku 10 cm nebo můžeme použít i sazenice. Odrůda LARGE LEAVED má středně zelený, oválný list.

Pro okamžitou sklizeň listů na sklonku sezony ještě můžeme na záhony nebo do pařeniště či foliovníku vyset rukolu – roketu. V pařeništi také ještě dopěstujeme rané ředkvičky.

Záhony se vyplatí zakrýt netkanou textilií, jak proti nepřízni počasí, tak proti zvěři.
 

 

Mohlo by vás zajímat:

Papriky a podzim
Pěstujeme Bio zeleninu a ovoce
Mini zeleninová zahrádka
 

 

  Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz

Pes záchranář

Pes záchranář

Pes záchranář nemusí být pouze služebním psem policie nebo armády, také to může…