Jak si usnadnit úklid

Aktualizováno 05.06.2016


Vánoce jsou za rohem a tím pádem i předvánoční úklid. V dnešní hektické době je potřeba se zaměřit na úsporu času, peněz a na to, jak si úklid co nejvíce zefektivnit.

V nabídce jsou různé vychytávky, například systém, kdy stačí zakoupit jedinou tyč (můžete vybírat ze tří variant podle délky tyče a pokud chcete tyč s kloubem nebo bez) a k té nakupujete podle potřeby pouze jednotlivé hlavice. Stačí hlavici nacvaknout na tyč a můžete začít. Pak pouze jednoduše vyměníte hlavici. Výhodou je díky jediné tyči úspora místa i peněz. S tímto systémem zkrátka uklidíte byt od prachu až po okna. Navíc je kompatibilní s rotačním vytíracím setem, takže s ním uklidíte opravdu celý byt.

Při vytírání je třeba zaměřit se i na správný návlek na mop. Pokud máte parkety, je dobré zvolit návlek určený na citlivé podlahy. Máte-li plovoucí podlahy, lino nebo dlažbu, sáhněte po univerzálním návleku. Na suché vytírání existují speciální návleky fungující na elektrostatické bázi, které jsou vhodné na suché stírání nečistot a chlupů domácích mazlíčků.

Ani mytí žaluzií a radiátorů již nemusí být náročné, pokud použijete produkty určené speciálně na tento typ uklízení. Čistič žaluzií je dlouhý 9 cm a 2,5 cm široký, je vhodný pro všechny typy žaluzií (hliník, papír, dřevo) a pro mokré i suché čištění. Speciální mikrovlákno zachytí všechny nečistoty. Čistič radiátorů je určen pro všechny typy radiátorů, je vhodný pro suché i mokré čištění a je vyroben ze speciálního mikrovlákna přitahujícího všechny nečistoty. Rozměry 23,5 x 8,5 cm.

 

Nova.cz

Komínový systém

Komínový systém

Komínový systém je vhodný tam, kde je oprava starého zděného komínu příliš…

Konopná izolace

Konopná izolace

Jde o kvalitní a efektivní izolaci, která má řadu výhod. Zjistěte více.