Plastová střešní krytina

Aktualizováno 29.04.2014


Pokud přemýšlíte jak a čím nahradit dosluhující azbestovu krytinu, představíme si tvarově totožnou střešní krytinu, která je vyrobena z recyklovaného materiálu kabelových izolantů ve třech typech, které se od sebe dělí tvarem a velikostí. Díky použití tohoto materiálu a způsobu výroby se jedná o velmi odolný materiál! Zjistěte více.

Plastová střešní krytina je odolná vůči všem povětrnostním vlivům, mechanickému namáhání, UV záření. Je přizpůsobivá tvaru a záklopu střechy, a je téměř nezničitelná, přičemž po celou dobu své životnosti (50 a více let) nemění svůj tvar, barvu, složení, zkrátka vlastnosti, pro které byla vyrobena.

S plastovu stření krytinou se pracuje zcela totožně jako při pokládce obyčejné skládané střešní krytiny. Výhodou krytiny je to, že se aplikuje na střechu starým osvědčeným způsobem. Dále je výhodou to, že se při výrobě používá osvědčený materiál, kabelový izolant, který je pouze recyklován.

Na střechu, na které je položena plastová střešní krytina, můžete bezpečně vylézt, pokud vám to její sklon dovolí, takřka v jakékoliv obuvi a povrch krytiny nepoškodíte. Krytina je celoplošně probarvená, nerezaví, nezlomíte ji ani jinak ji nepoškodíte, což přivítají, pokrývači, kominíci, a různí řemeslníci, kteří jsou nuceni vám byť jednou, nebo za čas na střechu šlápnou.

Krytinu, která dokonale imituje přírodní břidlici lze použít, jak už při rekonstrukcích dosavadních střech anebo při stavbě nových rodinných, průmyslových či rekreačních budov. Zkrátka lze ji použít na všech objektech, které mají větší sklon střechy jak 25 stupňů a plný záklop, nebo-li celoplošné bednění. Bednění bývá převážně z coulových prken, může být i z lepených materiálů, ale je třeba použít dostatečnou tloušťku desky (25 mm) a délku hřebíků, která je výrobcem doporučená 36 mm.

 

Při pokládce je třeba dodržet 4 zásady:

Sklon střechy musí být minimálně 25 stupňů a více
• pokládá se na plné bednění
• je třeba dodržet dilatační mezery mezi šablonami a nedobíjet zcela hřebíky ze stejného důvodu (dilatace)

Tato střešní krytina se vyrábí pouze v jednom barevném provedení, které se ovšem paradoxně odráží v její účelovosti, neboť se hodí k většině barevným odstínů fasád pokrývaných budov.
 

 

Mohlo by vás zajímat:
Rekonstrukce střechy
Lehké hliníkové střešní krytiny
Trendy v pálených krytinách
Izolace plochých střech
Plech na střeše – ano, či ne?
Oprava a výběr okapů
 

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz

Péče o auto

Péče o auto

Automobily, dodávky a jiní plechoví miláčci v průběhu zimy trpěly nejen vlivem…