Jak vybrat správnou střechu

Aktualizováno 10.03.2015


Dnes si předvedeme, jak vybrat správnou střechu, která je korunou domu a vytváří nejen zásadní funkční prvek. Jak se ve střechách orientovat? Jaký je trend? A kde hledat inspiraci? Nejen to se dozvíte přímo v této reportáži.

V současné době převládají rekonstrukce střech nad nově postavenými. Lidé se totiž obvykle rozhodují o rekonstrukci střechy, když chtějí snížit náklady na vytápění – chtějí střechu zateplit. Kromě zateplení střechy lze ještě ušetřit zejména osazením střechy solárními kolektory, které ohřívají užitkovou vodu nebo bazén. Posledním trendem je použití tzv. nadkrokevní izolace. Z názvu vyplývá, že se izoluje nad krokvemi, tudíž se nezmenšuje obytný prostor. Materiál ve formě tuhých desek z PIR pěny izoluje i při menší tloušťce lépe než klasické minerální izolace, a hlavně, nevznikají tzv. tepelné mosty. Systém je podobný jako zateplení fasády.

Při výběru střechy je důležité sladit design se současnou architekturou. Od kvalitní střechy byste měli očekávat dokonalou funkci, a to nejen při dešti, ale zejména i při extrémních výkyvech počasí, které jsou i dnes u nás běžné.

Nejrozšířenější krytinou v čechách jsou
pálené tašky.  Zaručují stálobarevnost a mají bohatý výběr z glazur a tvarů. Navíc ceny materiálů jsou letos více než příznivé – stavebníci nikdy takto levně nenakupovali.

Vybírat střechu je nutné i s ohledem na budoucí servis, protože se neinvestuje na dva roky, ale na celá desetiletí. Je lepší domácí produkce, než neznámá firma ze zahraničí. Ne vše, co tzv. odpovídá Evropské normě, je ideální pro klimatické podmínky v ČR.

Více ve videu!

 

Mohlo by vás zajímat:
Trendy v pálených krytinách
Plastová střešní krytina
Lehké hliníkové střešní krytiny
Rekonstrukce střechy
Izolace plochých střech
Nátěry plechových střech a okapů
Oprava a výběr okapů
 

 


 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku


Sokolnictví

Sokolnictví

V této reportáži představíme divákům zajímavý druh lovectví – sokolnictví.…

Pily

Pily

Kdo to nestihl o prázdninách, ten už má nejvyšší čas začít. Řeč je o přípravě…