Sousedi vám budou závidět: Jak správně pečovat o trávník?

Aktualizováno 22.06.2019


Pěkně udržovaný trávník je tou nejlepší vizitkou každého domu nebo chalupy. Co je třeba dělat, aby výsledek stál skutečně za to?

Pro sekání rekreačního trávníku máte v podstatě výběr ze tří možných řešení. Tradičním z nich je sekání a sběr trávy do koše. Tímto způsobem o trávník pečuje většina českých uživatelů. U tohoto řešení je možné sekat i větší trávu, takže jednoznačnou výhodou je menší četnost sekání. Nevýhodou je pak nutnost vysypávání koše, což proces sekání velmi zdržuje.

Zdroj: TV Nova

Dalším řešením je sekání trávy bez sběru. A to buď zadním, nebo bočním výhozem. Jedná se o velmi rychlé sekání, které však za sebou nechává posekané dlouhé stonky. Takto posekané zbytky vysoké trávy mohou dusit trávu novou a svou přítomností tak vadí jak vzhledu, tak kvalitě trávníku.

Zdroj: TV Nova

Stále populárnější je poslední řešení – mulčování. Posekaná tráva se nesbírá, ale pomocí funkce mulčování dochází k jejímu rozsekání na drobnou drť, která je pak vtlačena do trávníku. Stébla následně udržují v trávníku vláhu a zároveň ho přihnojují.

Jaké řešení zvolíte vy?