Koupací sezóna začíná: Jak správně pečovat o bazén ve třech krocích?

Aktualizováno 27.06.2019


Jsou to v podstatě tři kroky, jak udržovat bazén čistý. Mít dobrou filtraci, udržovat ideální PH vody za pomoci bazénové chemie a pravidelně bazén čistit.

Pokud začíná sezóna, zapneme filtrační zařízení, následně změříme pH vody a upravíme na hodnotu 6,8 až 7,2. Dále přechlorujeme vodu chlorovým granulátem a následně vyvločkujeme vločkovačem. Filtrační zařízení pravidelně proplachujeme až do úplného vyčištění vody.

Při výběru filtrace je nutné zohlednit množství vody v bazénu a výkon filtru. Je vhodné filtrační stanici raději lehce předimenzovat. Kartušové filtrace jsou vhodné pouze pro malé nadzemní bazény. U větších bazénů je nutné mít kvalitní filtrační jednotku, pískovou filtraci.

Zdroj: TV Nova

Bazénovou vodu je nutné mimo filtrování udržovat i chemicky. Jen tak bude voda krásná a čistá. Základní hodnoty, které je nutné sledovat, jsou pH a Cl. Hodnota pH určuje kyselost nebo zásaditost vody. Ideální hodnota pH bazénové vody je okolo 7. Používá se chlorová a bezchlorová chemie. Chlorová je levnější a účinnější než např. kyslíková chemie. Pravdou ale je, že je také dráždivější pro lidskou pokožku.