Malovaná trika – voskovky, gelové pero, sluneční barvy

Aktualizováno 12.09.2013


Dnes vám přineseme tip, jak si o prázdninách užívat tvoření, a navíc si vyrobit originální triko. Zkuste třeba voskovky na textil – jsou malé, skladné a malovat můžete v podstatě kdekoli, a když ještě přibalíte gelové pero na textil, určitě nic nezkazíte.

Voskovky na textil
Předvedeme divákům použití voskovek na textil. Na první pohled vypadají jako obyčejné voskové nebo olejové pastely, ale práce na textil s nimi vyžaduje několik triků, dá se s nimi malovat, ale dají se také stírat přes šablony. Nakonec triko jednoduše domalujete pomocí gelového pera či dotečkujete textilní barvou. Vše se vám vejde do kabelky!


Sluneční metoda
Jako druhý nápad na zdobení triček, které se přesně hodí ke slunečním horkým dnům představíme divákům sluneční metodu. Pracuje se na principu ustalování barev sluncem. Musí počkat na den, který je bezvětrný a slunný. Textil navlhčíme, naneseme tekutou barvu na textil a ihned zakryjeme místa, která chceme, aby zůstala světlá, různými předměty, šablonami, přírodními předměty (listy, apod.) a necháme na sluníčku schnout... po zaschnutí jsou zakrytá místa světlejší než světlá. Případně můžeme domalovat ještě barvami, zafixujeme zažehlením.

 

Diskutujte


Hausbót

Hausbót

Malý dům na vodě neboli hausbót je ideální variantou pro všechny, kteří si…