Automatické kotle na tuhá paliva

Bohužel největší část našeho rodinného rozpočtu tvoří položka za topení, my vám v Loskutákovi poradíme, jak tuto částku zredukovat. Podívejte se.

V dnešní době, kdy ceny energií závratně stoupají, stále přemýšlíme, kde bychom mohli ušetřit. Vzhledem k naší zeměpisné šířce, nemalou část rodinného rozpočtu vynakládáme za teplo.

Topit elektřinou nebo plynem je sice velmi pohodlné, ale také drahé. Ke slovu čím dál častěji přícházejí systémy vytápění, které známe z dřívějška. Tedy kotle na tuhá paliva či dřevo, na pelety nebo biomasu.

Dnešní moderní kotle na tuhá paliva ale nabízejí již jiný komfort, než ten který nabízely litinové kotle v domech našich rodičů či prarodičů.

Jedná se o moderní automatické kotle, které respektují normy, plní zákonné emisní limity a dokonce některé typy splňují kritéria potřebná pro dotace.

Bohužel spousta lidí je v situaci, kdy si nemůže dovolit topení plynem či elektřinou, ale i topení dřevem nebo peletami je pro ně drahé. Sáhne tedy proto po, v lepším případě, černém uhlí nebo koksu či hnědém uhlí.

U moderních automatických kotlů je důležité, co v nich spalujete. Měla by se spalovat jen doporučená paliva. Jedině tak je možné zajistit dlouhou životnost kotle a jeho vysokou účinnost.

Orientačně lze srovnat ceny za vytápění u běžného domu se spotřebou cca 80 GJ. Uhlím jej vytopíte za cca 15 tis., dřevěnými peletami za 30 tis., a plynem za cca 35 tisíc korun.

 

Mohlo by vás zajímat:
Přestavba kotle na tuhá paliva
Vytápění s extrémně nízkou spotřebou elektrické energie

Úsporné radiátory
Termostatické ventily
Generátor komínového tahu
Krbová kamna

Jak doma ušetřit za světlo
Jak ušetřit za energie
Ekonomické využití vody v domácnosti

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz