Bezdotyková domácnost

Rádi v domácnosti využíváte nové technologie a necháte se hýčkat všemožnými „vynálezy“? A už jste slyšeli o bezdotykovém odpadkovém koši? Podívejte se!

Tyto bezdotykové odpadkové koše výrazně snižují riziko přenosu bakterií, protože se jich nemusíte dotýkat rukou ani nohou. Jsou vhodné nejen do běžných domácností, ale také do restaurací nebo například do lékařských ordinací.

A jak fungují? Při přiložení ruky 20 cm nad infračervený senzor koše se víko automaticky a velice tiše otevře. Po vhození odpadu se víko samo zavře. Při výběru koše se informujte, jakou má spotřebu. Napájení elektroniky je řešeno jednorázovými bateriemi nebo adaptérem. Kvalitní baterie by měla vydržet až 10 000 otevření. Koše by samozřejmě měly i hezky vypadat, proto si dejte při výběru záležet. I odpadkový koš se vám musí líbit. Oblíbené jsou zejména výrobky z prvotřídní matné nerezové oceli s úpravou proti otisku prstů. Výborným pomocníkem do domácnosti jsou i bezdotykové koše na tříděný odpad.


Dalším bezdotykovým pomocníkem v domácnosti je dávkovač mýdla. Pokud mýdlo používá více členů rodiny najednou nebo pokud přijde návštěva, již hrozí velké riziko přenosu bakterií. Díky bezdotykovému dávkovači mýdla si můžete umýt ruce maximálně hygienicky, a proto ho ocení především rodiny s malými dětmi, které se velice snadno nakazí nejrůznějšími nemocemi. Jednoduše vložíte ruku pod senzor dávkovače, který vám automaticky mýdlo nadávkuje do dlaně. Tyto bezdotykové dávkovače můžete použít nejen na mýdlo, ale také na mycí prostředky nádobí či tělové mléko. Kvalitní dávkovače by se měly dát jednoduše plnit a také by měly být opatřeny funkcí "No Drip", kdy mýdlo neodkapává. Dávkovače se také musí dát snadno nainstalovat na zeď.

 


Novinkou jsou bezdotykové teploměry. Rychle, přesně a bezkontaktně změří teplotu lidského těla dětí i dospělých, teplotu povrchu předmětů, teplotu lahví s dětskou výživou, teplotu koupele nebo pokojovou teplotu, a to díky nejmodernější technologii, jež využívá infračervené záření.

Můžete si nastavit tři režimy měření - Tělo, Povrch, Vzduch. Tyto teploměry jsou přesnější a rychlejší než běžně používané. Novinkou roku 2014 je bezdotykový teploměr pro psy, který rychle, přesně a bezkontaktně změří teplotu psa a nabízí jedinečný způsob měření teploty bez stresování zvířete i jeho páníčka. Kvalitní bezdotykové teploměry by měly být vybaveny velkým LCD displayem, a také třeba hlasovým průvodcem výsledku měření, což ocení zejména nevidomí občané. Při výběru se informujte na výdrž baterií.

Nova.cz