Dr. Byt – Renovace jádra v panelovém domě

Zdroj: TV Nova

Interiérová designérka paní Magda Špičáková nás provede rekonstruovaným interiérem bytu, kde došlo ke změně dispozice. Inspirujte se.

Kde v bytě nastala zásadní změna?

Hlavním úkolem v panelovém bytě 3+kk bylo upravit dispozici tak, aby vyhovovala novým požadavkům pro tři dospělé osoby. Spojila se kuchyň s obývacím pokojem, a to tak, že se odstranila původní příčka, která oddělovala dva malé pokoje. Odbouráním příčky se vytvořila otevřená kuchyň a jídelní kout – společně s obývacím pokojem.

Zásadní změnou a výhodou tohoto řešení bylo, v dnešní době tak populární a praktické, spojení jídelny, obývacího pokoje a kuchyně. Výhodou se stalo komunikační propojení a sjednocení prostoru. Paní domu tak např. může vařit, dívat se na televizi nebo komunikovat s ostatními, kteří sedí na sedací soupravě nebo u jídelního stolu.

 

A čím je toto řešení originální?

Speciální je především umístění dřezu a plochy na vaření na jeden ostrůvek pro odlehčení celé koncepce, elegantní je instalace světel a odtahu odsavače par do sádrokartonové příčky a podhledu.

 

A jaké další výhody jsme těmito úpravami dispozice získali?

Díky úpravám jsme získali také zvětšení koupelny, kde jsme si mohli dovolit umístit větší vanu, velké umyvadlo i WC za samostatné dveře.

 

Co by doporučila designérka Magda Špičáková při takto zásadních úpravách u staršího panelového bytu?

Velice důležitá je konzultace u interiérového designéra nebo architekta, který díky svým zkušenostem dobře poradí, jaké řešení bude to správné a na míru.
 

 

Podívejte se také na:
Dr. Byt – Návštěva u Libora Boučka
Dr. Byt – Rekonstrukce 1. patra v rodinné vile
Dr. Byt – Rekonstrukce dvoupokojového bytu – I. díl
Rekonstrukce dvoupokojového bytu – II. díl
Dr. Byt – Návštěva u Martina Zounara
Návštěva u Dominiky Mesarošové
Návštěva operní pěvkyně Andrey Kalivodové

Návštěva bytu olympijské vítězky Kateřiny Neumannové
 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova