Jak si usnadnit úklid?

Vysáváte, zametáte, vytíráte? A víte, že existují přístroje, které to zvládnou za vás! Nenechte si ujít tuto užitečnou reportáž.

95% domácností má pevné podlahy (lino, dlažby, plovoucí nebo dřevěné podlahy), 75% domácností k tomu chová doma nějakého mazlíka a 70% domácností má některého z členů trpícího alergiemi. A tak je všude potřeba zametat nebo vytírat. Proto si ukážeme, jak ušetřit čas a přitom jednoduše, rychle a levně zajistit čistotu a zdraví svého domova.

Většina lidí při úklidu nejprve zamete podlahu a pak ji mopem vytře (voda + čisticí prostředek). Následně se čeká, až podlaha uschne. Existují však takové přístroje, které to všechno dokáží v jednom kroku – tedy vysát a vytřít zhruba se 100 ml vody a 5 ml čističe. Přední a zadní část nástavce důkladně vysává, zatímco prostřední plocha kmitá ve stejném pohybu, který se provádí u vytírání rukou, jen 300x rychleji. Podlaha bude vysátá, vytřená a navíc téměř suchá – dosychá do jedné minuty. Takového úklidového pomocníka můžete používat i na drahých dřevěných nebo laminátových podlahách. Pro každý typ povrchu je speciální utěrka. Špinavé utěrky se jen vyperou bez aviváže a po uschnutí je lze okamžitě znovu používat.

Celkem ušetříte 70% času při vlastním úklidu, pro 250 m2 potřebujete 0,5l vody a 5 ml čisticího prostředku. Podobně je možné ušetřit čas i při mytí oken. Existují přístroje, kde bez použití kapky vody dokážete vyčistit prakticky jakoukoli skleněnou plochu. A co navíc nejen vyčistit, ale i impregnovat proti prachu, pylu, zasychající vodě (určitě znáte sprchové kouty nebo i okna, když je umyjete a vzápětí přijde bouřka).

Přístroje pracují na systému suchého čištění, v němž se kombinují inertní a zdravotně nezávadné látky, které uvolní veškeré nečistoty ze skleněné plochy a naváží je na sebe. Na skle zůstane jen monomolekulární film impregnace, který odpuzuje novou nečistotu ať již zvenku – pyly, prach, usychající nečistoty po dešti, nebo i domácí – otisky rukou apod. Inertní složku s nečistotami pak po zaschnutí jednoduše vysajete.
 


Mohlo by vás zajímat:
Jak při úklidu ušetřit čas?
Jak si usnadnit a zrychlit vaření?
Jak na sušení prádla v nadcházejícím chladném období?
Jak dobře vyžehlit, a přitom se nenadřít?
Jak vyměnit silikon kolem vany?

Jak provést rychle drobné opravy?
Kam na zimu uskladnit letní věci?

Mytí oken snadno
Pomocníci pro podzimní úklid
Rider – univerzální stroj
Parní čistič
Robotický vysavač

Tipy ptáka Loskutáka – Usnadněte si doma úklid!
Tip ptáka Loskutáka: Samočisticí spárovací hmota
KÄRCHER – perfektní vybavení – perfektní čistota

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz