Jak zařídit garsonku

Aktualizováno 8.3. 2010 10:28

Předvedeme vám, jak se dá zajímavě vyřešit malý byt pro singl studentský život. Garsonka má 36 m2.

Prostor pro relax
Centrem nevelkého bytu je polyfunkční prostor, v němž na kuchyň navazuje obývací pokoj, oddělený od sousední ložnice posuvnými dveřmi. „S ohledem na životní styl majitele stačilo zařídit nevelkou, avšak plně vybavenou kuchyň a zároveň jídelní stůl stačí jen pro dvě osoby,“ komentuje architekt, který více prostoru raději věnoval relaxační části. Nechybí zde dostatečně velká sedací souprava a ložnici vévodí prostorná pohodlná postel.

 

Jednoduchost a styl
S ohledem na velikost bytu architekt použil většinu nábytku ve světlém odstínu, který opticky prostor nezmenšuje, interiér oživil tapetou s nápadným dekorem ve zlaté barvě. Ve stejném odstínu je vymalován strop v ložnici. Límec, který je po obvodu stropu uměle dotvořen, schovává rozvody, které z technických důvodů nebylo možné vést jinudy. Většina nábytku je vyrobena na míru, vznikl tedy dostatek úložných prostor.


Trendy koupelna

Na strop v koupelně použil architekt speciální plastový materiál, nad který zavěsil zářivková svítidla. Vzniklo rozptýlené světlo, které místnost opticky zvětšuje. Podobnému dojmu napomáhá také sprchová zástěna z čirého skla. Dlažba s dekorem dřeva vytváří v malé místnosti domácí atmosféru.

 

Přečtěte si také:
Designový byt
Garsoniéra 26 m2
Současné trendy v bydlení

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova