Korková podlaha

Aktualizováno 3.3. 2010 13:54

Korková podlaha je cenově srovnatelná s podlahou dřevenou, podobně je na tom i s životností. Oproti dřevěné podlaze má několik výhod – korek je výborný tepelný a zvukový izolant, měkký došlap ocení především naše klouby.

Kde korkovou podlahu použít
V domácnosti lze korek bez problémů využít v kuchyni, v obývacích, dětských pokojích, ale i v koupelnách. Je příjemný na dotek, výborně se na něm stojí a zároveň je podlaha z korku teplá.

 

Údržba podlahy
Nalakovaný korek je vysoce odolný proti oděru. Pokud je po nějaké době znát mírné opotřebování, stačí podlahu zbrousit a znovu nalakovat. Ani na úklid není podlaha z korku nijak náročná, stačí běžné čisticí prostředky na úklid, podlahu setřeme vlhkým hadrem.


Korkové podlahy k celoplošnému lepení
Výhodou oproti plovoucím systémům je možnost přesného zařezávání, např. kolem dveřních rámů, trubek od topení, nábytku a možnost lepení ve velkých plochách bez dodržování dilatačních spár. Jsou vhodné pro lepení na suché, rovné a pevné podklady: beton, dřevovláknité a dřevotřískové desky a anhydrytové potěry. Vyrábějí se převážně v tloušťkách 3,2 až 6 mm a v několika variantách povrchových úprav.

Zámkové spoje
Korkové plovoucí podlahy se zámkovým spojem jsou vhodné pro instalaci na suché, rovné a pevné podklady jako je beton, dřevovláknité a dřevotřískové desky a anhydrytové potěry. Vyrábějí se převážně v tloušťkách 10 až 12 mm ve dvou provedeních zámkového spoje (nasouvací a narážecí) a v různých variantách povrchových úprav. Od povrchové úpravy se odvíjí vlastnosti vybrané podlahy. Každá povrchová úprava si žádá správnou údržbu a včasnou renovaci, aby se zajistila dlouhá životnost podlahy.

 

Přečtěte si také:
Plovoucí podlaha, sádrovláknité desky
Voděodolná plovoucí podlaha
Jak vybrat plovoucí podlahu

TV Nova