Loftové bydlení

V této reportáži nám odbornice na bytovou kulturu Dr. Lenka Žižková vysvětlí, co je to loft, pro koho je vhodný, jaké má výhody a nevýhody i to, na co si dát pozor při jeho výběru.

Navštívíme zařízený loftový byt zbudovaný v původní budově pražského Holešovického pivovaru. Prostor je řešen jako otevřená místnost s vysokým stropem, do níž je včleněno patro sloužící jako ložnice.

Hlavní část loftu spojuje funkci obytné místnosti a kuchyně se samostatným ostrůvkem. Byt má vstupní předsíň, samostatnou pracovnu (využitelnou např. jako pokoj pro hosty) a pochopitelně oddělenou koupelnu. Disponuje dostatečným množstvím zabudovaných úložných prostor.

Pro koho je takový loft vhodný?
Nejspíš se nehodí k rodinnému životu, a to ani v případě, že by pracovna sloužila jako dětský pokoj – otevřená ložnice totiž neposkytuje běžně očekávanou míru intimity. Měl by zřejmě vyhovovat mladému volnomyšlenkářskému člověku, který se chce setkávat s přáteli..., a to přímo u sebe doma. Kuchyňský ostrůvek např. nabízí naplnění současného trendu tzv. společenského vaření.

 

Přečtěte si také:
Jak vyzrát na špatnou dispozici interiéru
Designový byt
Návštěva bytu olympijské vítězky Kateřiny Neumannové
Rekonstrukce panelového bytu zničeného povodněmi v roce 2002
Průmyslová kantovka v novostavbě
Možnosti použití dřeva v interiéru
Jak vytvořit Provance v českém bytě
Jak zařídit garsonku
 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz