Multifunkční mikrovlnné trouby

Aktualizováno 20.5. 2009 10:20

Dnešní uspěchaný životní styl a rostoucí ceny energií vedou ke zvýšené poptávce po rychlých, praktických a úsporných kuchyňských spotřebičích, které jsou zároveň schopny zvládnout několik činností najednou. Dnes si povíme o multifunkčních mikrovlnkách.

Vaření v páře v mikrovlnce
Neocenitelným kuchyňským pomocníkem se při přípravě pokrmů může stát multifunkční mikrovlnná trouba. Zvládne nejen připravit jídlo doslova, jak si vzpomenete, ale navíc zabere minimum místa. Multifunkční trouba umí kromě ohřívání také grilovat, péct a dokonce i vařit v páře. Tento způsob zdravého vaření je zvlášť oblíbený, protože se při něm zachovávají výživné látky v potravinách. Pokrm připravený v páře ve speciální nádobě si tak udrží svou barvu a tvar. Dnes už zde upečete i pizzu, hranolky, kuřecí křidélka či dokonce štrůdl dokřupava, shora i zespodu jako při tradičním pečení, ale za podstatně kratší dobu.

 

Dětská pojistka
Výhodou pečení s horkým vzduchem v mikrovlnce ve srovnání s tradiční troubou je pečení nebo vaření jídla při nižší teplotě a díky mikrovlnám i za podstatně kratší dobu. Tím se šetří jednak energie, jednak výživné látky v pokrmu. Funkce Horký vzduch je ideální například pro pečení vánočního cukroví či koláčů v keramických nádobách, protože pokrm se kvalitně propeče i zespodu. Dnešní mikrovlnky jsou vybaveny rychlým ohřevem či rozmrazováním, které dnes rozmrazí potraviny až 7x rychleji než starší mikrovlnky. Design připomíná spíše trouby klasické, užívají se nerezové materiály, podsvícené LCD displeje, elektronické ovládání. Ve výbavě nechybí dětská pojistka a praktický časovač.


 

DISKUTUJTE

redakce