Přestavba kotle na tuhá paliva

V dnešní době, kdy spousta lidí přemýšlí, jak ušetřit za vytápění, stále častěji přechází na vytápění tuhými palivy. Možná si řeknete, že máte ale starý kotel a investice do nového vás děsí. Existuje však způsob, jak svůj starý kotel na tuhá paliva předělat na plně automatický.

Je to vlastně opravdu jednoduché. Použijeme k tomu speciální zařízení, které se nazývá univerzální hořák. Zároveň se nemusíte bát složité instalace, zvládnete ji sami. Původní kotel se zvedne o cca 40 cm. A univerzální hořák se pod něj umístí. Díky němu se zvýší účinnost kotle. Pokud máme kolem kotle dostatek prostoru, čeká nás jen úprava odvodu do komína.

V takto upraveném zařízení se dá topit jakýmkoliv palivem s granulací do tří centimetrů.

Po úpravě se nám zvýší uživatelský komfort, potřeba přikládání se změní z rozmezí několika hodin na dny. Také lze kotel připojit na pokojový termostat a ovládat teplotu přímo z pohodlí obývacího pokoje.

Pokud doma kotel na tuhá paliva nemáte nebo je opravdu již nepoužitelný, ukážeme si zcela nový kotel, který nám při topení v zimních měsících nabídne vysoký komfort.

 

 

Mohlo by vás zajímat:
Příprava palivového dříví na zimu
Renovace kamen I. – Šamotová válcová kamna
Renovace kamen II. – Americká litinová kamna
Moderní topení v historickém kabátě
Topení v interiéru
Plynový kondenzační kotel
Úsporné radiátory
Termostatické ventily
 

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova