Rychlý a efektivní úklid

Zdroj: TV Nova

Chcete mít efektivně a rychle uklizeno, abyste ušetřili čas a mohli se věnovat své rodině? V tom případě musíte mít k ruce šikovného pomocníka – kvalitní, moderní mop, díky němuž vytřete jakoukoliv podlahu během chvilky. A jak by měl vypadat? Podívejte se!

 Ždímací systém by měl být jednoduše ovladatelný. Velmi oblíbené jsou například rotační ždímací systémy. Mop umístíte do kyblíku, rukojetí ho jednoduše roztočíte a odstředivá síla mop důkladně vyždímá. Mop by měl být nejen dobře vyždímaný, ale také čistý. Moderní ždímací systémy jsou uvnitř kyblíku vybaveny speciálními vroubky, které pomohou odstranit nečistoty, které se na mop nachytaly během vytírání.

A jaké další „vychytávky“ mají moderní mopy? Například speciální skládací hlavu do tvaru „U“. Vložením do kbelíku se mop složí do tvaru „U“ a díky tomu se lépe vyždímá. Pokud budete chtít začít vytírat, mop se po vyndání z kyblíku automaticky rozloží do ploché pozice.


Kvalitní mopy je možné používat na všechny druhy podlah, ať se jedná o dřevěné, plovoucí podlahy nebo linoleum. Intenzitu vlhkosti mopu si řídíte sami, dle délky ždímání. Pokud chcete uklízet dřevěné podlahy, ždímáte delší dobu. S pomocí odstředivé síly vyždímáte mop téměř do sucha. Když chcete uklízet dlažbu, můžete ždímat jen krátce, aby mop zůstal dostatečně vlhký.


Kvalitní mop by měl mít otočnou hlavu o 360°, která umožňuje úklid ve členitém prostředí (kolem nábytku, květináčů, ale i v rozích), snadno se s ním dostanete pod nábytek nebo pohovku.

Povrch hlavy mopu by měl být vyroben z kvalitního mikrovlákna, které umožní dokonalé přilnutí k povrchu a díky tomu je úklid efektivní. Tento materiál pohlcuje prach a nečistoty do svojí struktury a nehrne jej pouze před sebou. Tyto kvalitní materiály dokonale čistí i bez saponátů. Povrch by se měl dát také snadno sejmout a prát v pračce.


Dalším zdatným pomocníkem při úklidu je smeták na stropy, který nemilosrdně vymete všechny pavučiny i prach z těžko dostupných míst. Kvalitní koště by mělo být vybaveno teleskopickou násadou, abyste si mohli regulovat dosah smetáku. Hlava smetáku by měla mít trojúhelníkový tvar pro lepší dosažitelnost v rozích a také by měla jít sklápět do různých úhlů.

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz