Dr. Byt – Adaptace obývacího pokoje

Publikováno 25. 2. 2013
Zdroj: TV Nova

Architekt Luboš Sekal nám představí starší byl, ve kterém se zkultivoval obývací pokoj s jídelnou tak, aby zde bylo možno přijímat i klienty. Tudíž bylo třeba vytvořit určitý reprezentativní prostor se seriozním výrazem. Jak se to povedlo? Podívejte se

Byla provedena adaptace bez bouracích prací – strop – podhled, obklad stěny police, osvětlení, obklad stěny jako podklad pro rozměrný obraz dle výběru majitele, následně sedací nábytek.

V místnosti se použila vestavěná podhledová svítidla. Na stěně stojanové svítidlo se stmívačem. Ve videu pan Sekal pohovoří o tomto osvětlení v konfrontaci s dneškem, kdy se stále více používají LED zdroje. V té souvislosti porovná užití klasických a LED zdrojů pro obytné účely, jak by se případně mohla tato kombinace použít dnes. A zdůrazní, že jen osvětlení s LED zdroji by s ohledem na koeficient podání barev nebylo vhodné v bytových podmínkách užít jako jediný zdroj. Jinými slovy úspora elektrické energie a módnost versus zrakový vjem a pohoda vnímání interiéru.

V bytě se hojně použila černá barva, což je jinak pro bytové interiéry neobvyklé.

Více ve videu!

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz