Jak se chránit proti živelným katastrofám?

Zdroj: TV Nova

V poslední době nás čím dál častěji sužují povodně. Může se přihodit i neštěstí v podobě požáru. Tomu všemu však odolají stavební magneziové desky, které nahrazují až dosud velmi hojně používaný sádrokarton. Zjistěte o nich více!

Magneziové desky se s jinými stavebními materiály nedají srovnávat vzhledem k jejich univerzálnímu použití, které je dáno jejich jedinečnými vlastnostmi způsobenými složením (magnesium, perlit, štěpka).

Mezi základní vlastnosti magnéziových desek patří zejména: nehořlavost – jsou zařazeny do třídy nehořlavosti A1, nemají povrchovou zápalnost a jsou voděodolné a mrazuvzdorné.

Desky po několika dnech ponoření ve vodě a následném vyschnutí neztrácejí své vlastnosti, nedegradují, nerozpínají se a nerozvrství se. Jsou také odolné proti chemikáliím jako jsou petrolej, minerální oleje, destilovaná voda, alkálie, kyselina fluorovodíková, také vůči plísním a hmyzu, hlodavcům a dalším škůdcům. A jsou zdravotně nezávadné a ekologické – neobsahují uhlík, formaldehyd, benzen, azbest, soli těžkých kovů, májí schopnost odrážet teplo a jsou odolné proti průrazu.

Právě díky těmto vlastnostem lze magneziové desky použít jako plnohodnotnou náhradu standardně používaných deskových materiálů (sádrokartonu, cementotřískových a vláknocementových desek).

Také je důležité zmínit, že magneziové desky jsou vyráběny v několika různých tloušťkách a již deska 8 mm může být použita pro jakékoli technické řešení.

Magneziové desky lze použít na obklady stěn, stropů, podhledů, dělících příček, jako protipožární stěny, podlahy, stropy, jako žáruvzdorná ochrana nosných konstrukcí, rozvodů elektro atd., jako fasádní opláštění a exteriérové obklady atik, říms, soklů, komínů atd., jako obklady krbů, izolace vlhkých prostorů jako obkladová či podkladová konstrukce do vlhkých prostředí ( nedegraduje ), jako záklop střech, nebo jako protipožární izolace, výplně a obklady (například elektrorozvody apod.) a jakékoliv další výplňové či obkladové konstrukce. Magneziová deska je jako stavební materiál zařazena do třídy EN 12467.

Více už ve videu.

 

Nova.cz