Plastová okna

Výměna oken je krok, který nám může ušetřit spoustu peněz za energie. Ovšem, jak vybrat ta správná okna a jak docílit toho, abychom vybrali okna funkční a splnila naše očekávání?

Parametrů, na které bychom se měli při výběru oken zaměřit, je celá řada. Teprve kvalitní kombinace všech hodnot nám v závěru dá to, co očekáváme. Není dobré soustředit se jen na počet komor v plastových profilech, je vhodné sledovat i stavební hloubku profilu. Šířka profilu nám určí, jaké zasklení do něj můžeme vložit. Dvouskla jsou standardem, trojskla nabízejí lepší parametry ale jsou těžká a dvouskla s izolační fólií jsou novou variantou, která se jeví jako nejeefektivnější.


Neméně důležitou součástí fuknčnosti okna je těsnění. Volit můžete středové nebo dorazové. Další funkci plní kování.


Aby okno splňovalo parametry, které chceme, je velmi důležitá i montáž okna. Pokud koupíme dobrá okna, ale nebudou dobře nainstalována, nemůžeme očekávat, že budou fungovat tak, jako chceme.


V dnešní době je standardem, nechat si na dodání oken zpracovat cenovou nabídku. Ovšem jak se v ní vyznat a co by měla cenová nabídka obsahovat, abychom nenaletěli? Je třeba si zkontrolovat, zda nabídka obsahuje opravdu všechny práce a věci, které požadujeme. Pokud obsahuje absurdní slevy, měli bychom se mít na pozoru.


Dodavatele oken je třeba vybrat s rozvahou, zjistit si například reference či se podívat na jím poskytovanou záruku.

 
Mohlo by vás zajímat:

Okenní těsnicí systém
Jak zateplit okna
Zateplení oken
Nátěry oken
Speciální garnýžové systémy
Dekorační pasty na sklo

 

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz