Domácí autodráha

Aktualizováno 14.4. 2009 11:54
Zdroj: TV Nova

Někteří z vás možná autodráhu dostali pod vánoční stromeček a již zjistili, že s její stavbou to není až tak jednoduché. Poradíme vám, jak se vyhnout poškození autodráhy nebo jak alespoň minimalizovat problémy, ke kterým při stavbě může dojít.

Jedním ze základních problémů je nevhodně zvolený podklad. Umístění na koberec bývá sice nejsnazší varianta, ale naprosto špatná. Koberec je měkký, při došlapu v těsné blízkosti dráhy se prohýbá a tím namáhá spoje jednotlivých dílů. V lepším případě pak dojde pouze k rozpojení dráhy, v horším pak může dojít k ulomení plastových částí. Pak nezbývá než koupit celý díl znovu, protože ulomené části většinou jde jen obtížně opravit.


Ideální je umístění na pevné podložce, která je stabilní a nepruží. Volba místa je důležitá i z hlediska prostoru, zda na stůl, či volně na zem. Málokdo totiž má doma k dispozici volný prostor 1x2m a více. Podložka by měla být o kousek větší, než je rozměr autodráhy pro případ, že bychom si autodráhu chtěli vylepšit různými doplňky, ať už koupenými nebo vlastnoručně vyrobenými.

Zajímat vás bude také:

Autodráhy 
UTV čtyřkolky
RC modely - ponorky
Modely lodí
RC modely - kamiony a pracovní stroje
Modely vrtulníků
Modely nejen pro milovníky vrtulníků
 

redakce