Fotografie z mobilu nebo fotoaparátu?

Jak fotí mobilní telefon? Kompaktní fotoaparát? Foťák s ultrazoomem či výměnným objektivem? V této reportáži si vše předvedeme, abyste si mohli vybrat dle svého gusta.

Dříve jsme fotili na filmy a měli jsme 100 % jistotu, že vyvolané fotografie nám zůstanou jako vzpomínka po mnoho let. Dnes se povětšinou fotky ukádají do počítače. Jenže počítač se může pokazit, a proto je lepší mít fotografie zálohované na dalším disku. Další otázkou je, že k milionům fotek se nikdo už nikdy vracet nebude. Lepší je nechat si alespoň některé vyvolat, anebo vytisknout ve fotoknížce.

Dnes se k focení také používají mobily. Moderní mobily opravdu nahrazují fotoaparáty a hodí se na zachycení denních událostí. I z fotografií pořízených mobilem lze vyvolat fotografie, připravit fotodárky nebo fotoknihu. Existují aplikace, které se z internetu stáhnou do mobilu, a výrobky lze objednat přímo z telefonu, aniž bychom museli fotografie někam přenášet.

Na cestu, nebo na nějaké významné události jako je svatba, křtiny apod, je lepší si vzít fotoaparát typu zrcadlovka, který má zoom.

A jak se vyznat v dnešní nabídce fotoaparátů? Dělí se na mobilní telefony, kompaktní fotoaparáty, kompaktní fotoaparáty s ultrazoomy a fotoaparáty s výměnným objektivem. Názorně si se všemi předvedeme vyfocení obličeje a následně porovnáme jeho ostrost. Pak lehce poznáte, který je nejlepší. Tak se podívejte na video.
 

 

Mohlo by vás zajímat:
Jaké si vyrobit dárky z fotografií?
Jak vyrobit fotoknihu?
Jak vyrobit fotokalendář z vlastních fotografií?
Bezpečná archivace zážitků z prázdnin
Přenos fotografie na textil

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz