Lyže aneb Jak na to?

Aktualizováno 16.2. 2010 10:28
Zdroj: TV Nova

Lyžařská sezona je v plném proudu, ale jsou i tací, kteří na lyžích nikdy nestáli a rádi by. Jen nevědí, jak na to…

V obchodech se to hemží různými druhy lyží. Jak si vybrat právě to vybavení, které bude pro vaši vlastní potřebu to nejideálnější?
Je důležité vzít v potaz, pro koho vybavení kupujeme a o jak zdatného lyžaře se jedná. (Vhodná délka, atd..) V dnešní době je poměrně IN tzv. carvingový druh lyží. Jedná se o druh lyží, které mají, mimo jiné, jinak tvarované hrany a umožňují tak snadnější ovládání lyží…


Dříve bylo snahou každého lyžaře jezdit s nohami co nejblíže u sebe. Tento fakt, ale změnil právě příchod carvingových lyží, kdy je standardem držet nohy v úrovni ramen.


Velmi často jsou k vidění, jaké si sety, které obsahují, lyže, boty…prostě všechno co je k lyžování potřeba. Pro laika jednoduché řešení, ale co potřebuje profesionál?
Jistě, řešení to je, ale ne vždy se může jednat o kombinace, (lyže x vázání), které nám bude vyhovovat. Proto je lepší poradit se s odborníkem o vhodném vybavení pro konkrétní osobu. Ne vždy půjde o levnější variantu, ale to už je otázkou priorit.


Big food
Nejedná se o jaké si „kratší lyže“, ale o další „dopravní prostředek“. Jejich ovládání je zcela odlišné a i pro zkušeného lyžaře se může stát oříškem. Big food rozhodně není ideální volbou pro děti, když k tomuto určení svou velikostí nabádá.
 

Přečtěte si také: 
Kola pro dospělé
Termo-oblečení
Oprava lyží

redakce